Download [Beta 2] QTS 4.3.3.0136 Build 0328 | ARM & x86 !~ TS-X28/TAS-X68

Pytanie do znawców.

W związku z tym że padł mi system w TS 119 P II i jestem zmuszony zainicjowac dysk od nowa mam pytanie:
1. Czy warto iść z ta bedą do codziennego użytku?
2. Działa na niej TvHeadEnd?
3. Sa jakies większe problemy?

Jakby ktos dal znać dziś, byłoby miło (powstrzymam sie z przegrywaniem danych)
 
1. Czy warto iść z ta bedą do codziennego użytku?
To beta więc trudno radzić. Ja się zdecydowałem i nie żałuję
2. Działa na niej TvHeadEnd?
U mnie działa bezproblemowo, oczywiście po aktualizacji do najnowszej wersji. Na szczęście cała konf. ocalała
3. Sa jakies większe problemy?
Ja w zakresie jaki wykorzystuję nie spotkałem żadnych, a muszę przyznać, że chodzi to lepiej.
 
Dzieki serdeczne za info. Pewnie pozostane na tej wersji jesli sie dowiem czy dysk jest poprawnie zainicjowany.

Qnap twierdzi ze powinno byc 5 partycji (ja mam tylko 4)
Kod:
[~] # parted /dev/sda print
Model: WDC WD30EFRX-68EUZN0 (scsi)
Disk /dev/sda: 3001GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Partition Table: gpt

Number  Start   End     Size    File system     Name     Flags
 1      20.5kB  543MB   543MB   ext3            primary
 2      543MB   1086MB  543MB   linux-swap(v1)  primary
 3      1086MB  3000GB  2999GB  ext4            primary
 4      3000GB  3001GB  510MB   ext3            primary

Konfiguracja 1 dyskowa
 
Taki błąd mi wywala:
Zła ścieżka do rTorrenta. Sprawdź, czy jest uruchomiony. Sprawdź też ustawienia $scgi_port oraz $scgi_host settings w config.php oraz scgi_port w pliku konfiguracyjnym rTorrent.
Taki błąd mi wywala:
Zła ścieżka do rTorrenta. Sprawdź, czy jest uruchomiony. Sprawdź też ustawienia $scgi_port oraz $scgi_host settings w config.php oraz scgi_port w pliku konfiguracyjnym rTorrent.
A po reboocie Qnapa rtorrent całkiem przestał działać
Byłby ktoś chętny do wskrzeszenia rtorrenta po TeamViewer:D:D:D
 
jeżeli zrobię to z poziomu udziału sieciowego to wystarczy?
 
Niestety nadal ma komunikat:
Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem 192.168.1.2:6009.
 
Tworzony user przez rtorrent'a juz istnieje i adduser nie może go dodać. Co ciekawe w /etc/passwd tego usera nie ma :) Usunąć też się go nie da. Dlatego w /etc/init.d/rtorrent.sh trzeba zmienić:
Bash:
WORKERUSER=rtorrent-worker
Na np.:
Bash:
WORKERUSER=rtorrent-worker2
Może być worker3, worker4 whatever.
 
Ale i tak rtorrent przestał działać nie zdążyłem nic nawet do niego dodać

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 
Czyli na mój chłopski rozum QTS do przeinstalowania? Czy da się to jako tako postawić na nogi bez przewlania danych?
 
Zdarza się u mnie, że np Container Station nie potrafi ściągnąć sobie jakiegoś tam "obrazu". Albo Application Center paczki, a antywirus definicji.
Myślę, że związane jest to z faktem, że według QTS "No adapters can reach the Internet."

To o tyle dziwne, że gdy zaloguję się przez FAQ SSH mogę bez problemu pingować guglowego DNS po jego IP albo dowolny inny serwer po nazwie domenowej. Tzn tak routing jak i resolver działają bez problemu.

Z 4 portów ETH mojego TVS-1282 ma zrobione dwa 2Gb trunki. Oba otrzymują adresy z DHCP, pierwszy trunk jest też domyślnym gatewayem.

Restartowałem już QNAPa i nic to nie pomaga. Także ustalałem ręcznie adresy IP, łącznie z kombinacją, w której tylko pierwszy ma zdefiniowaną bramkę. Wybierałem też w QTS ręcznie, który link ma być domyślny. Mam do QNAPa dostęp ze świata, mogę otwierać strony www z niego. Wszystko niby dobrze pracuje, a jednak nie do końca.

Zrzut ekranu - tvs.png Zrzut ekranu - tvs 2.png

Aktualnie problem mam większy - odinstalowałem Container Station i nie mogę z powrotem zainstalować.
Ostatnia próba to zablokowanie na switchu 3 portów, by QNAP tylko z jednego mógł skorzystać :s bowiem w takiej konfiguracji działało na początku zanim podpiąłem wszystkie ethernety.