Przy piwie Co w zamian za S

Wywaliłem swojego posta, bo model który proponowałem jest na wcześniejszej liście. Jeśli masz fundusze i zryty beret jak ja, to kup taki jak ja mam. Konkurencja nawet z drabiny nie dosięgnie. Ewentualnie ten: TVS-EC1080 :: QNAP Zastanawiałem się nad nim, ale żre więcej prądu.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jeśli będzie S to 8 zatok (1815+). Jeśli padnie na Q to 6 zatok bo na więcej mnie nie stać, a i wtedy też prądu dużo idzie.
 
Może warto poczekać i zebrać fundusze?
 
To za duża suma jak na sprzęt i tak już przekroczyłem to co założyłem max.
 
bierz od @mariuszsal bo to naprawdę dobra okazja, więcej kieszeni Ci nie potrzeba, skasuj niepotrzebne pliki albo za jakiś czas wsadzisz 4x6TB i będzie Pan zadowolony.
 
Ja zaczynałem myśleć o S 4-dyskowym, a kupiłem troszkę inny... Może masz niewłaściwe założenia? Przemyśl to żebyś nie psioczył.
 
albo zostaw to co masz, bo nie jest źle.
a za kasę jedź na wakacje z rodziną i już.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
@balagaan chcę kupić sprzęt nowy, może trochę gorszy ale nowy (ewentualnie taki jak twój) @badziewiak cały czas myślę nad tym i jak kiedyś byłem przekonany na 100% S to teraz już tak nie jest.

@balagaan już niestety nie mam takiej możliwości. Właśnie nie mogę kupić drożej bo na wakacje i inne plany będzie za mało
 
Szczerze Ci powiem, nie jestem w stanie wykorzystać tych możliwości.
Serwer mam głównie jako magazyn zdjęć filmów i dokumentów oraz danych. plus 2xVM. Windows do symfonii i ********* dla photostation.
Procek standardowo mam obciążony w 1-5%
To jest przerost formy nad treścią do domu.
nie pchaj się w coś tak drogiego skoro jest to poza Twoim budżetem, lepiej miej bufor kasy na zmianę dysków.
dla mnie 453 było optymalne do moich potrzeb.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ja bym pozostał przy tym co masz do oporu i gromadził fundusze, nawet przez rok czy dwa. Ale to już sam musisz rozważyć.
(...)nie pchaj się w coś tak drogiego skoro jest to poza Twoim budżetem, lepiej miej bufor kasy na zmianę dysków.(...)
Też prawda.
 
Ale jak pisałem wyżej zostać przy tym co mam jest nie możliwe już. To minęło bezpowrotnie i dlatego muszę kupić sprzęt.
Teraz to tylko kwestia czy znowu S i jak syno to 1815+ cena dobra. Jak Q to .....?, chciałbym 6 zatok
 
Kup od Mariusza nawet sprzedając za pół roku niewiele stracisz.
 
Jeśli nie masz wymagań zbyt dużych, to może warto pomyśleć o większej ilości zatok? Myślałem że 8 w moim sprzęcie będzie z zapasem, a okazało się w sam raz...
 
Miałem z jedną zatoka miałem z 4 zatokami, i wydaje mi się że 6 spokojnie na długo wystarczy. Może nawet by 4 wystarczyły, ale jak już muszę kupić to raczej powiększę. Jeśli chodzi o 8 to tylko syno bo cena przystępna, w qnap max 6 więcej za drogo. @balagaan ma idealną wersję dla mnie ale za wysokie progi na tą chwilę, więc muszę troszkę słabszy.
 
To może zrób tak: Kup dwa dyski 6TB + jedną kieszeń USB-SATA. Zgraj dane archiwalne na te dyski, jeśli dasz radę to użyj ich jako "mirror" - jeden dysk replikuje drugi. Nie zaszkodzi wykonanie sum kontrolnych danych na NAS i porównanie ich na dyskach, przykładowo za pomocą total commander. Skasuj dane archiwalne z NAS - zwolni Ci się miejsce na dane bieżące. W czasie gdy masz wolne miejsce na dane, zyskasz czas na odłożenie środków na jakiś lepszy sprzęt. Dyski które masz i tak wykorzystasz w nowym sprzęcie, oczywiście po zgraniu danych na nowego NAS.
 
Na dyskach mam zapas nie są zapełnione na full, więc nowe dyski nie koniecznie mi są potrzebne. Ale jak pisałem wyżej muszę kupić nową skrzynkę, i chcę kupić w miarę dobry sprzęt z możliwością ulepszenia i za kwotę na którą obecnie mnie stać. Nie mogę zbierać i czekać, bo nie mam takiej możliwości, a i tak raczej więcej nie chcę (nie mogę) wydać.
A jeszcze pytanie techniczne względem UPS o którym wspominał @mikhnal. Jak będę go miał i będzie przepięcie w sieci to serwer do niego podłączony nie zostanie uszkodzony? Czy on tylko chroni jak braknie prądu żeby bezpiecznie zamknąć serwer?
 
Jak będę go miał i będzie przepięcie w sieci to serwer do niego podłączony nie zostanie uszkodzony? Czy on tylko chroni jak braknie prądu żeby bezpiecznie zamknąć serwer?
Dobry UPS podtrzymuje i chroni przed paskudztwami o których pisałeś.
 
  • Lubię to
Reakcje: krissos