Pomoc Container station controler unifi

kerajnt

Passing Basics
Beginner
17 Luty 2021
15
2
3
45
QNAP
TS-459U
Ethernet
1 GbE
Witam mam problem z działaniem o ile instalacja ( docker ) poszła gładko o tyle na jeden lokalizacji śmiga w drugiej nie wiem dlaczego sam proces poszedł gładko nawet jest info że uruchomiony natomiast nie mam dostępu do kontrolera brak adresu url nie wiem skąd się to bierze .
 
Nie jestem ekspertem takim jak pigers, ale zrób dockera od zera, daj mu statyczne ip i podmontuj katalog z dysku na /unifi żeby docker gdzieś wrzucał dane. Jak ruszy to ip jakie wybrałeś:8443 i masz.
Ok zobaczę ja też nie jest ekspertem a port nie czasem 8080 ? faktycznie już kilka razy przeinstalowywałem to ustrojstwo i lipa , zobaczę jeszcze raz
 
Create, UNIFI (jackob),
network -> bridge, static IP (wybierz jakieś, np. x.x.x.200
shared folder -> volume from host (utwórz np. w container station folder unifi) add -> wybierasz ten katalog i mount point wpisujesz /unifi (z / )

Działa na 100%.
 
Create, UNIFI (jackob),
network -> bridge, static IP (wybierz jakieś, np. x.x.x.200
shared folder -> volume from host (utwórz np. w container station folder unifi) add -> wybierasz ten katalog i mount point wpisujesz /unifi (z / )

Działa na 100%.
Aż mi już głupio nie wiem czy zmeczenie czy co
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-03-13 o 21.20.04.png
    Zrzut ekranu 2021-03-13 o 21.20.04.png
    908,7 KB · Wyświetleń: 82
  • Zrzut ekranu 2021-03-13 o 21.24.02.png
    Zrzut ekranu 2021-03-13 o 21.24.02.png
    56,5 KB · Wyświetleń: 79
  • Zrzut ekranu 2021-03-13 o 21.22.46.png
    Zrzut ekranu 2021-03-13 o 21.22.46.png
    108,1 KB · Wyświetleń: 74
mount point: /unifi (chodziło mi o to, że z slashem z / )
poza tym jest ok - static ip x.x.x.200 i potem się logujesz x.x.x.200:8080 lub klikach łącze w container.
Jakiś feedback?
 
mount point: /unifi (chodziło mi o to, że z slashem z / )
poza tym jest ok - static ip x.x.x.200 i potem się logujesz x.x.x.200:8080 lub klikach łącze w container.
Jakiś feedback?
Witam sory za brak feedback wczoraj dałem sobie spokój , więc tak nie mam zielonego pojęcia co jest grane co zrobiłem dzięki Waszym poradom
- zmiana portu
- mapowanie portu ( zmiana 8080 )
- mapowanie folderu żeby nie było zrobiłem zgodnie z waszymi zaleceniami plus posiłkowałem się filmem który dokładnie to opisuje :
Link: https://www.youtube.com/watch?v=c_rRSEZCv-k&ab_channel=PoseidwnTech

- usuwałem container plus folder tworzyłem od nowa
- wyłączyłem wszelkie zapory na routerze ( żeby nie było że coś mi blokuje ruch wew. )
- mam dostęp do kilkunastu qnap u klientów bez problemu przeszła mi instalacja na 2 ( bez zmian portów , mapowania folderów ) na strzała i tyle bez problemowo

Dlatego nie wiem co może być muszę na spokojnie pomyśleć może jakaś aktualizacja qnapa/containera to naprawi nie wiem jak dla mnie masakra na kompletnego amatora człowiek wychodzi przez złośliwość rzeczy martwych bo nie wiem już dlaczego nie działa .

No chyba że macie jeszcze jakiś pomysł ?

*poniżej screen po vpn bez problemu testowo wszystko śmiga

upload_2021-3-14_11-39-18.png

upload_2021-3-14_11-41-59.png
 
patrząc na film z yt:
  • tworzą 2 switche
  • tworzą folder dla danych kontenera
  • tworzą sam kontener, wskazując wcześniejszy folder jak miejsce zapisu danych
  • zmieniają interfejs sieciowy dockera na bridge gdzie wskazują jeden z w/w switchy i podają ręcznie adres IP
co boli w tym filmie:
1. skąd oni wiedzą że folder /unifi ma być wstawiony ??
2. nie przekazują informacji jakie porty są w użyciu ??
3. nie wiemy nic o ich adresacji sieci, czemu nie jest podany adres IP QNAPa , żeby zobaczyć różnicę w adresie dla Unifi ?

ad 2 : sam sobie znalazłem ... Docker Hub
ad 1 : Docker Hub

upload_2021-3-14_12-16-17.png

- usuwałem container plus folder tworzyłem od nowa
Niepotrzebnie, wystarczy wywalić stworzony kontener + ten ręcznie robiony folder

- wyłączyłem wszelkie zapory na routerze ( żeby nie było że coś mi blokuje ruch wew. )
raczej nie blokuje się ruchu wewnątrz LAN (no chyba że pracujesz w korpo albo masz takie fajne router/firewalle).

- mam dostęp do kilkunastu qnap u klientów bez problemu przeszła mi instalacja na 2 ( bez zmian portów , mapowania folderów ) na strzała i tyle bez problemowo
pytanie brzmi - czym ten NAS/sieć różni się od innych ?
 
Tylko mi się wydaje, że kolega za bardzo nie wie nic o dockerach co i jak, a przede wszystkim nie wie o co chodzi z dodawaniem folderów z qnap do kontenera, bo montował /z gdzie nie doczytał co ma montować. Ważne, że działa. Na pewno sporo czytania przed nim, jeżeli chce dalej to robić. W każdym dockerze jest opis co i jak montować / mapować / dodawać.
 
Tylko mi się wydaje, że kolega za bardzo nie wie nic o dockerach co i jak, a przede wszystkim nie wie o co chodzi z dodawaniem folderów z qnap do kontenera, bo montował /z gdzie nie doczytał co ma montować. Ważne, że działa. Na pewno sporo czytania przed nim, jeżeli chce dalej to robić. W każdym dockerze jest opis co i jak montować / mapować / dodawać.
Witam
faktycznie przygodę z dokerami zaczynam tak naprawdę to zabawa/nauka z tym akurat dockerem dziwi mnie tylko fakt że u mnie nie działa na start w innej lokalizacji na strzała , co do rutera ten jest akurat u nie w domu bez szaleństw ( vpn , kilka przekierowań itp ) sam qnap to samo mój na archiwum media stream ale skoro ma tą funkcję to fanjnie żeby działała ta funkcja używam w domu ap unifi .

Kilkanaście innych qnap mam w firmach oraz w swojej chwalę je sobie za stabilność obsługę itp , puki co nie miałem problemów ten to taki mały w zasadzie bez większego znaczenia .

Mam za to inny temat który zacząłem mianowicie hyper data protector i maszynami wirtualnymi a to już akurat większy problem .....
 
Odświeżę temat, bo mam podobnie problem z Unifi:
i brak url:
1.png

Konfiguracja domyślna z zmapowanym katalogiem
2.png
3.png


A w logach tak:
4.png


A po wejściu na stronę tak:
5.png


i pomysłów brak, tym bardziej, że na drugim analogicznie tak samo i działa.
 

Załączniki

  • 4.png
    4.png
    34,8 KB · Wyświetleń: 35
  • 2.png
    2.png
    24,2 KB · Wyświetleń: 36
Odświeżę temat, bo mam podobnie problem z Unifi:
i brak url:
Pokaż załącznik 40886
Konfiguracja domyślna z zmapowanym katalogiem
Pokaż załącznik 40888Pokaż załącznik 40889

A w logach tak:
Pokaż załącznik 40891

A po wejściu na stronę tak:
Pokaż załącznik 40892

i pomysłów brak, tym bardziej, że na drugim analogicznie tak samo i działa.
baza danych nie wstała - zabij tego kontenera , skasuj go , wywal pliki konfiguracyjne, zrób na nowo
No, właśnie nie mogę znaleźć problemu, czemu nie wstaje, bo już kilka razy ten kontener tworzyłem na nowo, nawet Container Station usuwałem i instalowałem na nowo i zawsze jest to samo :(
 
Sprawdź obraz Docker Hub
używam od dawna, upgrade bez problemów idzie za każdym razem.

docker-compose.yml
Kod:
version: "3.8"
services:
  unifi-controller:
    container_name: unifi-controller
    dns:
      - 10.11.12.60
      - 10.11.12.51
    environment:
      - PUID=0
      - PGID=0
      - MEM_LIMIT=1024M
    hostname: unifi
    image: linuxserver/unifi-controller:latest
    networks:
      qnet-static:
        ipv4_address: 10.11.12.59
    ports:
      - 10001:10001/udp
      - 1900:1900/udp
      - 3478:3478/udp
      - 5514:5514/udp
      - 6789:6789/tcp
      - 8080:8080/tcp
      - 8443:8443/tcp
      - 8843:8843/tcp
      - 8880:8880/tcp
    restart: always
    volumes:
      - /share/Container/unifi-controller/_data:/config
networks:
  qnet-static:
    external: true
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Unifi
  2. exec format error
  3. unifi docker
  4. tomcat