Pomoc DLNA QTS 4.3 Problem

palif

Passing Basics
Beginner
31 Maj 2016
22
0
1
35
Wawa
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam czy tylko ja mam problem z DLNA na QTS 4.3.3.0154 po nowym uruchomieniu serwera telewizor nie widzi DLNA. Muszę wejsć i zresetować na Qnapie DLNA i wtedy śmiga, do ponownego uruchomienia.

Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.3.0154 Build 20170413
Model serwera: QNAP 212-2P
 
  • Sad
Reakcje: Piotr Tworek
- certyfikatem zdaje się qnap chwalić jakkolwiek?
DLNA jest standardem o tyle o ile praca DMP/DMR na strumieniu udostępnionym nie jest, ale serviio sobie z tym radzi doskonale.
Analogicznie jak przed laty uruchamianie lokalnie mediów na stacji nie wyposażonej w kodeki - nie format pliku jest problemem ale brak kodeku w odtwarzaczu.

- fackt, może nie zauważyłem ale, w logu pisali tylko o wycięciu twonky

- o bezpieczeństwie wspomniałem gdyż ostatnimi czasy się wiele pozmieniało w zakresie wsparcia dla JRE (np. przeglądarki)
 
No dobra, z góry przepraszam jak wam tu ręce z szelestem opadną, ale... Czy Java jest domyślnie zainstalowana w QTS 4.3.3, a jak nie, to jaki tam siedzi system, żeby dobrać instalkę? (QNAP ts-412)
 
Na moim HS-251+ wbudowany DLNA działa ok no pozatym że nie widzi dysków zewnętrznych. Muszę do nich napisać o tym problemie. Czy ktoś może wie jak rozwiązać problem niekompatybilnego starszego Codex Packa, który pojawił się po aktualizacji?
 
Tu odpisali na resetowanie DLNA ))
Hello,

there are some problem with DLNA in 4.3.3 lately. Can you check if 4.2.5 is ok? If so, please stay there until Qnap will release new version of QTS.
Mam Qnap 212p , jaką wersję Servio mam instalować ? Każda wersją wywala błąd.
 
U mnie na 212P działa taki zestaw:

Zrzut ekranu z 2017-05-19 17-44-59.png


Oczywiście wersja Transmission nie ma tu żadnego znaczenia :D
 
No to chyba mamy rozwiązanie problemu opłaca się zgłaszać.
Odpowiedz z Help Qnap

Cześć,

Sprawdziłem z programistami i wydaje się, że był to znany błąd i zostały one już ustalone w najnowszej wersji rozwojowej Media streaming add-on 430.1.3.0. Ta wersja jest niestety niedostępna dla publiczności, ale jest już w ostatnim etapie testowania, co oznacza, że powinna ona zostać udostępniona publicznie w ciągu tygodnia. Zalecam poczekać, aż zostanie wydana, zaktualizować, a następnie potwierdzić, czy problem nadal się utrzymuje, czy nie.

Dzięki


Z poważaniem,
Lukas Zemina
 
A do mnie pisali że cały czas naprawiają, i w nowej aktualizacji QTS będzie ok. Już miałem 2 i nadal problem. Wczoraj napisali że programiści cały czas działają i proszę czekać. A o nowej wersji DLNA nic nie pisali. Jakaś ściema))
 
pisali, że naprawią i tyle...
2.11.2017 była aktualizacja systemu i DLNA nadal usypia się i urządzenia w sieci nie widzą DLNA QNAPa :(
co za olewanie klientów - jedna z podstawowych funkcji nie działa i nic soboe z tego nie robią!
 
@cacus
Mozesz szkożystać z innych DLNA, od Plexa, albo:

wiem, że są inne... ale kupowałem QNAPa z założeniem korzystania z podstawowych, natywnych aplikacji - nie za bardzo chce mi się czytać i ciągle śledzić i konfigurować. Serwer ma działać bez potrzeby zwracania na siebie uwagi...
 
wiem, że są inne... ale kupowałem QNAPa z założeniem korzystania z podstawowych, natywnych aplikacji - nie za bardzo chce mi się czytać i ciągle śledzić...


:Dumny:
deżawi ?
- już ktoś pisał że jak chcesz NAS'a ,,out of the box" to raczej nie Q...

QNAP vs S?

natomiast wracając do meritum....
jeden z ojców założycieli tutejszych odgrażał się że DLNA ,,w praktycznym ujęciu" wróci chyżo do QTS'a:
https://forum.qnap.net.pl/threads/qnap-vs-S.22016/#post-118570
QNAP vs S? | Strona 2

pozostaje czekać i mieć nadzieję...
 
...no właśnie - bo ten Twonky to się już pojawił czy się dopiero pojawi pod nazwą zmienioną ?
Dla TS-251A nie widzę go w AppCenter (@4.3.3.0361) - a Silas przekonywał że wróci (?) dla całej rodziny x51 ????
 
tłumaczę z angielskiego ...

Twonky jest wbudowanym dodatkiem dla NAS <patrz długa lista> których numer seryjny jest Q16xxxxxxxx bądź mniejszy.

a to że linia ts-251 skończyła produkcję rok temu to inna bajka - ale istotna tutaj (takie informacje przynajmniej JA posiadam).
 
QNAP vs S? | Strona 2

W kontekście powyższego: warto więc PISAĆ ze zrozumieniem !

TS-251A jest nowszym modelem niż TS-251 i jest nadal w ofercie bieżącej, nie jest sprzętowo słabszy - ale Twonky'ego dla niego nie ma jednak z jakiś nieoczywistych powodów...?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Media Streaming add-on
  2. 212p
  3. brak dlna qnap
  4. pobrać twonky