Pomoc Jaki UPS do Qnap TS 251

Ster

Entry Technician
Q Associate
15 Maj 2014
55
6
8
Radom
ster.wradomiu.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć, przymierzam się do zakupu UPS dla mojego Qnapa. Chciałbym by miał pełne wsparcie jeśli chodzi o funkcje, a cena była w okolicach 300 zł. Jesteście w stanie mi coś polecić?
 
Obecnie najwieksza popularnoscia w sprzedazy cieszy sie qnap TS-231P, ktory kosztuje 800zl.
Pod domowe zastosowania nie trzeba wcale duzo wiecej i sam jestem tego przykladem bo posiadam 251a (1400zl z ramem)

Po drugie uwazam za idiotyzm kupowanie upsa w cenie nasa.
Po trzecie na domowe potrzeby nie potrzeba mi nic wiecej w ups jak to ze po braku zasilania nas sie wylaczy, jak bedzie prad to sie sam wlaczy.
A do takich rzeczy wystarczy ups w okolicach wlasnie 300zl, uwazam ze sa to adekwatne pieniadze do funkcji ktora ma pelnic UPS.

Co innego jak planujesz zeby NAS dzialal po kilka godzin na baterii, to spoko to zmienia postac rzeczy.
 
1) Traktujesz NAS czytaj. Serwer jak dysk USB (sam sobie odpowiedz)
2) TS-231 to serwer na platformie ARM ograniczony z aplikacji możliwości - nic innego jak kupić Raspbery Pi podłączyć dysk i udostępnić w sieci
3) Na domowe potrzeby nie potrzebujesz UPS
4) Potrzebujesz UPS chociażby kiedy odpalasz jedną wirtualke
5) Wypowiadasz się na temat rozwiazan zawężając je do budżety ktorym sam chętnie byś dysponowal. Problem w tym że slowo serwer oznacza profesjonalizm a nie domowy byle jaki użytek.
Kochany mam kilkanaście lat doświadczenia w SI takich systemów i Twoje porady kończą się fiaskiem, pretensjami klientów i wielkim rozczarowaniem.

I jeszcze kolejne. Kiedy czytałeś nasze zasady?
Widziałeś to?
Screenshot_20190720-193442_Chrome.jpg

Nie bez powodu to zostało wpisane. Dlatego żeby QNAPCLUB to nie była banda zjebow jak elektroda.pl tylko fachowo pomocne forum.

Czytaj, przyjmuj do wiadomości inna wiedzę. Zrozum słowo serwer to cos bardziej zaawansowanego niż "domowy użytek_
 
  • Love
Reakcje: cajar
1,2,3,4 - Przepraszam bardzo, ale ktos kto ma model 251 na 99% nie uzywa go do zastosowan PROFESJONALNYCH, tylko domowych.
A jak sam powiedziales, na uzytek domowy USP jest opcjonalna kwestia.

5. yyy? Przeczytaj moze post autora tematu.
Ja tylko mowie od siebie ze na uzytek DOMOWY, rowniez celowalbym cos w tym przedziale cenowym. No nie widze sensu kupowania UPSa za 900zl ktory ma pelnic taka funkcje ktora napisalem wyzej. A domyslam sie ze taki efekt chce uzyskac autor.

Po drugie nigdzie nie neguje twojego doswiadczenia... daj spokoj, nawet nie bede dalej drozyl tego tematu.
Ale wyglada to tak jak bys polecal fotele ferrari kolesiowi co przyjechal do ciebie polonezem. I owszem, takie fotele sa zajebiste, i 100% klientow jest z nich zadowolonych, jest malo zwrotow, no sa super. Ale to raczej nie o to chodzi.

I owszem, przyjmuje do wiadomosci to ze do zastosowan PROJESJONALNYCH ten model ktory polecasz jest dobrym, albo najlepszym wyborem.


No a jezeli autor szuka UPS do zastosowan PROJESJONALNYCH to chyba zapomnial o jednym zerze na koncu kwoty ;)

ps. do inzyniera jeszcze zostalo mi pol roku ;)
ps2. Pasta o latarkach - Ministerstwo śmiesznych obrazków
 
Dzięki @Silas Mariusz za propozycję, ale jednak wolałbym coś tańszego. Serwer wykorzystuję do zastosowań domowych, ale dosyć często mam przerwy w dostawie prądu i dlatego chciałbym się jakoś przed tym zabezpieczyć. Powiedzmy, że mogę przeznaczyć 500 zł na UPS, ale 900 to już jednak trochę za dużo. Tym bardziej, że podpięty byłby NAS i router tylko.
 
Odświeżę temat bo również szukam (dla QNAPa u rodziców) jakiegoś UPSa. Problem jest taki, że u rodziców w domu często są przerwy w dostępie prądu dlatego potrzebuję jakiegoś taniego (ale dobrego) UPSa który zapewni tylko bezpieczne wyłączenie QNAPa w takiej sytuacji. Nie chodzi o to, aby QNAP wtedy długo działał na akumulatorach, zależy mi tylko na tym, aby uniknąć częstego niepoprawnego wyłączania QNAPa.
Oczywiście cena jest bardzo istotna:)
Mariusz powyżej polecał CP1300EPFCLCD ale to koszt prawie 900zł. Natomiast tej samej firmy są też UPSy też za 200zł (np. UT650EG-FR) - czy warto czymś takim się zainteresować? Spełni to moje oczekiwania? A może polecicie jeszcze coś innego w podobnej cenie?
 
  • Lubię to
Reakcje: robertrobo
Powracam z tematem, z tych wyżej wymienionych to Eaton 3S550 spełnia wymogi cenowe. Brać go czy jeszcze coś w podobnej kwocie (300-400zł) innego jest wartego uwagi?
Nigdy nie miałem styczności z UPSami więc zapytam w jaki sposób skonfigurować QNAPa aby po zaniku zasilania z sieci po prostu się wyłączył? Zależy mi tylko na tym, bo u rodziców dość często są krótkie przerwy w dostawie energii i wtedy zawsze QNAP się od razu wyłącza co niesie jakieś tam ryzyko uszkodzenia QNAPa/dysków, a dodatkowo zawsze się wtedy wysypuje Plex:)
A ile w ogóle na tym 3S550 taki QNAP z jednym lub dwoma dyskami jest w stanie czasu popracować?
 
Kupiłem Eatona dla mojego TS-231P kilka miesięcy temu. Jestem bardzo zadowolony. Konfiguracja QNAPa jest bardzo prosta. NAS sam wykrywa UPS'a. Ja oprócz QNAPa mam pod tym UPS'em router, modem, switch i Raspberry pi. Szacowany czas ochrony to 23 minuty. Nie sprawdzałem w praktyce.

ai.ibb.co_W6H8b87_download.png
 
  • Lubię to
Reakcje: robertrobo
@Zombie dzięki za info i screena. Skoro wszystko działa i czas to ok. 20 minut to zapewne taki zakupię. Tam gdzie ma pracować to często zdarzają się 1-2 minutowe przerwy w zasilaniu więc wydaje się, że ten UPS powinien w zupełności wystarczyć.
 
@karto a jaki jest szacunkowy czas ochrony na tym UPSie (i dla jakiego NASa). On ma możliwość podłączenia tylko dwóch urządzeń, tak?
Cena nawet minimalnie mniejsza niż wspomniany wcześniej Eaton a moc większa, więc teoretycznie lepszy to byłby wybór.
 
@maks87 nie pokazuje szacowanego czasu na tej zakładce z tym modelem. Nigdy nie sprawdzałem max. pracy - Qnap (2HDD) ustawiony jest na wyłączenie po 5min pracy na UPS. Potem podtrzymuje już modem i router. wg. producenta Czas podtrzymania (100W) - 0h 20 min ale np. telewizor 47' uciągnął mi kiedyś ponad 45min bez problemu :s
mam podłączoną listwę wiec obsługuje więcej niż 2 urządzenia. W Eaton masz aku 5Ah, a w PowerWalker 9Ah więc różnica będzie i to spora.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. power walker