QNAP TS-351 czy TS-431p2

Nadaje sie na przechowalnie danych i nic wiecej.
Procesor 2x wolniejszy niz procesory ze sredniej pulki dla desktopowych PC z 2010 roku.

Wsparcie dla 4k to kolejny chwyt marketingowy, bo ogladanie viedo z qnapa jest problematycznie i nie dziala tak jak powinno.
 
no tak patrzy na turbo <facepalm> , doczytaj jak to działa.
tak patrząc na początek tmatu, po co ci szybszy nas?

Generalnie, nowszy nas będzie szybszy - chociaż patrząc na TS653D a TS453PRO, czuć ubytek mocy - gdzie wirtualizacja i dockery tego potrzebują tego.
Druga rzecz : chcesz być króliczkiem doświadczalnym ? :D
 
no tak patrzy na turbo <facepalm> , doczytaj jak to działa.
tak patrząc na początek tmatu, po co ci szybszy nas?

Generalnie, nowszy nas będzie szybszy - chociaż patrząc na TS653D a TS453PRO, czuć ubytek mocy - gdzie wirtualizacja i dockery tego potrzebują tego.
Druga rzecz : chcesz być króliczkiem doświadczalnym ? :D
Nie jest mi potrzebny szybszy procesor. Po prostu kolega napisał że ts-451d2 ma wolniejszy procesor - to rzecz dyskusyjna.
A jaki dysk m2 NVMe polecacie? (celuje w 256gb)?
 
Kurcze dobra cena była 2 dni temu na iBOOD 1050 zł za 351 ...

Co do dysków M2 to jak z każdymi rzeczami jak nie chcesz kombinować to patrz na listę kompatybilności qnap bo te muszą działać. Oczywiście inne raczej też będą. Druga rzecz. Ts351 ma kiepskie chłodzenie więc kupując dysk myśl od razu aby miał radiator lub go dokupuj/wymień na lepszy.
Ja mam włożone 2 dyski. Adata sx6000, oraz WDS250G2X0C.
Średnio o 10 stopni mniej ma Adata pomimo że jest dyskiem systemowym niż niby dobry i polecany WD Black który nic nie robi tylko siedzi :)
 
Kurcze dobra cena była 2 dni temu na iBOOD 1050 zł za 351 ...

Co do dysków M2 to jak z każdymi rzeczami jak nie chcesz kombinować to patrz na listę kompatybilności qnap bo te muszą działać. Oczywiście inne raczej też będą. Druga rzecz. Ts351 ma kiepskie chłodzenie więc kupując dysk myśl od razu aby miał radiator lub go dokupuj/wymień na lepszy.
Ja mam włożone 2 dyski. Adata sx6000, oraz WDS250G2X0C.
Średnio o 10 stopni mniej ma Adata pomimo że jest dyskiem systemowym niż niby dobry i polecany WD Black który nic nie robi tylko siedzi :)
Ano była dobra, ale zaspałem.
Teraz czekam - może na black friday coś się pojawi...
Witam ponownie,

No więc kupiłem ts-351.
Mam 1 dysk m2 SSD 256 + 2 x WD Red 4GB
Narazie odpaliłem NAS bez HDD i trochę się bawię (próbuję poznać).
1) Możecie doradzić jak najlepiej postawić system ? (static volume na SSD ?) Kusi mnie by dokupić drugi identyczny ms SSD 256 i postawić system w RAID 1 (Czy to w ogóle ma sens ? (potencjalnie jakby padł SSD to nie musiałbym stawiać systemu na nowo )

2) Jak to najlepiej skonfigurować - system na SSD + dane na 2x hdd spiętych w raid1 ?

3) Zakładam że tak jak pisaliście wcześniej - prędzej system się spier...li niż padnie mi dysk - w związku z tym jak zrobić coś takiego by mieć kopię zapasową konfiguracji systemu by w razie czego łatwo go postawić na nowo w ostatniej konfiguracji ? (podpowiecie gdzie tego szukać ?)

4) BACKUP - jak najlepiej zrobić backup - podłączyć jakiś dysk 2.5 po USB 3.0 ? Jak macie to rozwiązane ? Nie chcę brnąć jakieś duże dodatkowe koszty - ale backup trzeba mieć...

5) UPS - czy w domowych warunkach jest niezbędny ? Prądu u mnie rzadko nie ma - tutaj znowu kwestia kosztów. Jeśli już to preferowałbym cos niedrogiego co pozwoli NAS bezpiecznie zrobić shutdown

Pozdrawiam
 
Każdy "rabin" powie inaczej :D

1. Tak, zwykły prosty na system. RAID1 na system: ja powiem tak. Inni powiedzą że single na system i drugi zaś do innych. Jak stawiasz na ciągłość działania to RAID1.
2. Tak.
3. W panelu sterowania opcja kopii zapasowej.
4. W warunkach domowych dysk na USB najczęściej wystarcza.
5. Do domu, z założeniem że skoków napięcia, przepięć masz mało to zwykły UPS offline wystarczy. Tylko oblicz obciążenie na UPS jak będziesz miał inne urządzenia podłączone tak, aby było minimum 15-20 minut na podtrzymywanie. Moje qnapy wyłączają się około 8-9 minut.
 
Dzieki za odp.
Jeslo chodzi o ups to mozesz polecic jakis model? W kontekscie wyłączania qnap, jak bezpiecznie go wyłączyć na żądanie? Nie znalazłem w qts takiej opcji (ale mozliwe ze slabo szukalem). Przytrzymałem dłużej włącznik na obudowie, ale wtedy mam wrazenie ze wyłączył się natychmiast, co jest raczej mało bezpieczne...
 
upload_2020-11-22_12-24-35.png

Nie wyłączaj trzymając przycisk na obudowie - no chyba że nic innego nie pomaga.
 
Ehh, dzieki :)
To teraz szukam jeszcze jakiegos niedrogiego ups. Nie jest dla mnie istotny czas dzialania bez pradu, ale by qnap zdazyl sie wylaczyc bezpiecznie
 
Jakiego byś nie kupili to pewnie z godzinę lub dwie powinien podtrzymać. Co do modelu to raczej apc lub bierz z listy kompatybilnych urządzeń
 
Tak jak ESC napisał: tylko lista kompatybilności. A co do obliczenia pojemności to wpisz w google "UPS power calculator".
 
Tak jak ESC napisał: tylko lista kompatybilności. A co do obliczenia pojemności to wpisz w google "UPS power calculator".
OK - a w kontekście typu UPS - może to być ups offline ? Jak rozumiem wtedy qnap pochodzi jeszcze trochę, ale nie będzie wiedział że musi się wyłączyć ?
 
Jak do domu to tak, może być offline: są bez głośne i tanie. Jak do miejsca gdzie instalacja elektryczna jest słabej jakości i są częste skoki napięcia to tylko online ale tam zawsze masz wentylator więc lepiej mieć go w o oddzielnym pomieszczeniu niż się jest.
 
Jak do domu to tak, może być offline: są bez głośne i tanie. Jak do miejsca gdzie instalacja elektryczna jest słabej jakości i są częste skoki napięcia to tylko online ale tam zawsze masz wentylator więc lepiej mieć go w o oddzielnym pomieszczeniu niż się jest.
No dobrze - ale w przypadku ups "offline" qnap nie wykryje że nie ma prądu ? I jeśli zdarzy się dłuższa przerwa to qnap i tak nie zamknie się w sposób bezpieczny ?
 
No dobrze - ale w przypadku ups "offline" qnap nie wykryje że nie ma prądu ?
Niee :D Sa trzy rodzaje UPS że względu na budowę obwodu elektrycznego: offline, interline, online. Poszukaj w sieci opisów.
A do domu spokojnie bierz offline, czas przełączenia to milisekundy i 99% przypadków jest w zupełności wystarczający, w tym dla qnap.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts351
  2. qnap ts-431p2
  3. jdownloader2
  4. kopia plików systemowych
  5. szybkość dysku
  6. standby
  7. hałas