QNAP TS-351 czy TS-431p2

możesz mieć jak ja , pokazuje tylko % naładowania aku
upload_2020-11-25_7-50-38.png

Udzielamy pomocy - UPS APC Smart-UPS 1000 + TS-453A - podłączenie | Strona 2
 
tak - działa - przecież nas widzi ile jest baterii :)
Ok dziękuję.
To chyba go wezmę bo cena jest dosyć dobra a liczy się dla mnie też rozmiar :D
Potwierdzam - ten UPS zakupiłem i działa - NAS go wykrywa ładnie. Jedyną wada tego UPS jest to że lekko "bzyczy" cały czas.

Chciałem jeszcze dopytać o jedną rzeczy - naczytałem się wcześniej sporo o parametrze "Load cycle count" który podobno w dyskach WD RED jest ustawiony na max wartość 600 000.
U mnie po jednym dniu ma wartość 10 na obu dyskach - jak generalnie ustawić te dyski - by się usypiały czy nie i gdzie to się ustawia ?
 
Kiedyś taka opcja była w Panelu Sterowania > Urządzenia. Ale znikła. I dobrze :) .
Znajdziesz kilka wątków "jak zrobić" żeby dyski przechodziły w standby ale finalnie i tak każdy dojdzie do wniosku że lepiej nie usypiać. Ja po swoim eksperymencie kilkumiesięcznym miałem wartości LCC większe na HDD w QNAP niż na lapku którego używam od kilku lat. Bądź mądrzejszy ode mnie i nie usypiaj dysków.
 
Kiedyś taka opcja była w Panelu Sterowania > Urządzenia. Ale znikła. I dobrze :) .
Znajdziesz kilka wątków "jak zrobić" żeby dyski przechodziły w standby ale finalnie i tak każdy dojdzie do wniosku że lepiej nie usypiać. Ja po swoim eksperymencie kilkumiesięcznym miałem wartości LCC większe na HDD w QNAP niż na lapku którego używam od kilku lat. Bądź mądrzejszy ode mnie i nie usypiaj dysków.

Dzięki za odp. Jest jednak taka opcja - domyślnie ustawiona na 30 minut. Przy czym zauważyłem że pomimo tego często po 30 minutach to się nie dzieje. Najlepiej wyłączyć tę opcję ?
Generalnie poznaję dopiero sprzęt i sporo niejasności - nie wiem jak wszystko poustawiać, mam sporo zdjęć i filmów w formacie m2ts.
Jest sporo aplikacji Q... - póki co nie zawsze rozróżniam co która robi :D
Pokaż załącznik 35741
 
z QNAPowych aplikacji polecam
  • Container Station
  • Virtualization Station
  • HybridBackup
  • HybridMount
Cała reszta - jak dla mnie, jest niefuncjonalna.
Qsync ? Zastąpiony Syncovery - zresztą, mam na tapecie człowieka z forum , co się na QSyncu naciął i dane poszły się gwizdać.
Music Station/Video Station - dziurawe ! Docker a w nim Emby
Download Station - nędza, docker: qbitorrent + jdownloader2
Udostępnianie plików ? - Docker i Nextcloud (trudny przypadek)

Cała reszta aplikacji QNAP została albo odinstalowana bądź wyłączona i zablokowana.

upload_2020-12-2_10-16-16.png
 
z QNAPowych aplikacji polecam
  • Container Station
  • Virtualization Station
  • HybridBackup
  • HybridMount
Cała reszta - jak dla mnie, jest niefuncjonalna.
Qsync ? Zastąpiony Syncovery - zresztą, mam na tapecie człowieka z forum , co się na QSyncu naciął i dane poszły się gwizdać.
Music Station/Video Station - dziurawe ! Docker a w nim Emby
Download Station - nędza, docker: qbitorrent + jdownloader2
Udostępnianie plików ? - Docker i Nextcloud (trudny przypadek)

Cała reszta aplikacji QNAP została albo odinstalowana bądź wyłączona i zablokowana.
HybridBackup to jak rozumiem backup z NAS -> zewnętrzny zasób ?
A co polecasz do:
- backupu wybranych katalogów z kompa z windows lub linux do NAS ?
- backupu zdjęć z telefonu z androidem do NAS ? (myślałem właśnie o Qsync na telefonie ?)
- oglądania zdjęć które są na NAS - QPhoto czy coś innego ?
- oglądania filmów które są na NAS - mam dużo filmów w formacie m2ts (pamiątki rodzinne). Ważą sporo, ale fajnie jakbym mógł je oglądać jakoś wygodnie na telefonie czy przez przeglądarkę na kompie czy też na podpiętym po hdmi tv ? Mam tez chromecast - więc może jakoś przez to się da ?
 
backupu wybranych katalogów z kompa z windows
Syncovery

Nie mam linuxa, ale zakładam że na pewno coś się znajdzie ... a jak nie .. to można samemu napisać te 5 linijek

- backupu zdjęć z telefonu z androidem do NAS ? (myślałem właśnie o Qsync na telefonie ?)
Zdjęcia lecą do google photos , a stamtąd skrypt zaciąga mi na qnapa.

- oglądania zdjęć które są na NAS
Dysk sieciowy ? Emby ?

- oglądania filmów które są na NAS
Emby

mam dużo filmów w formacie m2ts (pamiątki rodzinne)
Przerób je ma MP4/m4v i nie trzymaj tych dinozaurów.
 
Dzięki - co do przerobienia filmów - pewnie racja, ale ciężko sie zebrac by to zrobić a jest tego trochę.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie bezpieczeństwa danych - mam NAS gdzie system na SSD + dane na raid1 2x HDD WD Red. No i fajnie.
Ale jak najlepiej podejść do backupu tych danych by nie robić tego ręcznie i nie wydać kasy na drugi nas stojący w innym pomieszczeniu ?
Można podpiąć dysk po USB - ale leżący obok NAS cały czas podpięty dysk to słabe - poza tym co to za backup jak dane z backupem leżą w tej samej szafce i jak szafka spłonie :D to backup też :D Alternatywą jest chmura publiczna - ale żadna nie pomieści 1TB danych czy więcej w sensownym planie. Jak sobie radzicie z backupem - o ile go robicie ?
 
Można podpiąć dysk po USB - ale leżący obok NAS cały czas podpięty dysk to słabe - poza tym co to za backup jak dane z backupem leżą w tej samej szafce i jak szafka spłonie :D to backup też :D Alternatywą jest chmura publiczna - ale żadna nie pomieści 1TB danych czy
więcej w sensownym planie. Jak sobie radzicie z backupem - o ile go robicie ?
Ważne i "małe dane - chmura. Wszytko zalezy jaką masz pojemność wykupioną.
Pozostałe dane, mało zmieniające się i które "dużo zajmują" - HDD na USB i odłożony w oddzielnym pomieszczeniu. Cyklicznie (ręcznie) aktualizowane.

Dzięki za odp. Jest jednak taka opcja - domyślnie ustawiona na 30 minut. Przy czym zauważyłem że pomimo tego często po 30 minutach to się nie dzieje. Najlepiej wyłączyć tę opcję ?
Tak. Niech dyski działają ciągle.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts351
  2. qnap ts-431p2
  3. szybkość dysku
  4. standby
  5. hałas
  6. jdownloader2
  7. kopia plików systemowych