Pomoc Rclone - problem z logowaniem

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Postanowiłem sprawdzić jak działałby plex z bibliotekami ustawionymi na onedrive. Trochę poczytałem i postanowiłem zainstalować paczkę rclone z qnapclub store. Instalacja się powiodła ale mam problem z wejściem na webui. Po odpaleniu podaję domyślne login i hasło. Niestety za chwilę wyskakuje ponownie okno z prośbą o podanie danych logowania. I tak w kółko.
Przy okazji pytanie czy gra w ogóle jest warta zachodu? Mam w domu światłowód 1Gb.
 

Załączniki

  • 2022-01-06.png
    2022-01-06.png
    70,2 KB · Wyświetleń: 110
Ok. To zadam pytanie inaczej. Czy w sytuacji takiej jak moja jest możliwość instalacji przez CLI z innego źródła, tak żeby obecna konfiguracja została niezmieniona?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 
Dzięki. Dobrze wiedzieć, więc czas pokaże. Mała uwaga do plexa w dockerze w ostatniej wersji. U mnie skanuje bibliotekę cały czas i google wywala błąd, przy odtwarzaniu, że quata na pliku przekroczona. Nie można było nic obejrzeć. Pomogło cofnięcie do starczej wersji i odczekanie na koniec bana.
Połączono posty:

Dzięki. Dobrze wiedzieć, więc czas pokaże. Mała uwaga do plexa w dockerze w wersji
Ok. To zadam pytanie inaczej. Czy w sytuacji takiej jak moja jest możliwość instalacji przez CLI z innego źródła, tak żeby obecna konfiguracja została niezmieniona?
Pewnie tak. Może spróbuj zainstalować przez dockera?
 
Ok. To zadam pytanie inaczej. Czy w sytuacji takiej jak moja jest możliwość instalacji przez CLI z innego źródła, tak żeby obecna konfiguracja została niezmieniona?

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Możesz spróbować zainstalować bezpośrednio bez paczki z QnapClub:

Mała uwaga do plexa w dockerze w ostatniej wersji. U mnie skanuje bibliotekę cały czas i google wywala błąd, przy odtwarzaniu, że quata na pliku przekroczona. Nie można było nic obejrzeć. Pomogło cofnięcie do starczej wersji i odczekanie na koniec bana.
u mnie działa:

Wersja 1.26.0.5715​

 
Mi niestety dziś dysk odłączyli po zmianie na najnowszy rClone. Pewnie nie to było powodem ale zawsze. No i najważniejsze co chciałem powiedzieć, to za żadne skarby nie umiem przejść ponownie instalacji nowego dysku w rClone. Skorzystałem z starych ustawień i działają, wiec pilnujcie swojego pliku config bo jak się okazuje moze to być bardzo pomocne przy świeżej instalacji później.
 
A jaki był błąd przy instalacji na nowo?
Przy instalacji na nowo nie ma już możliwości połączenia sie z oauth 2.0, a wiec na instalacji na NAS nie byłem wstanie uzyskać nowego poświadczenia. Skorzystałem z starego a jedyne co zmieniłem to nowe ID dysku współdzielonego. Co oznacza ze na najnowszej instalacji rClone już nawet nie ma propozycji zalogowania się w taki sposób jak kiedyś. Domyślam się że przy najnowszej wersji trzeba zrobić połączenie na lokalnym PC i plik przykleić do NAS jeśli tam ma to działać.
 
  • Lubię to
Reakcje: Damian
No i poszło mi się paść 40TB mediów:( Niby mam przypisany zapasowy google drive, ale źródłowy po prostu wyparował. Nie ma go w ogóle. Nie mam też żadnego maila w sprawie usunięcia. Powinien być? Wcześniej ktoś pisał, że można przenieść dane. Ale żeby przenieść dane musiałbym mieć jakikolwiek dostęp do starego.
 
Niestety:( Ale właśnie się zorientowałem, że mój służbowy google drive ma status "niegraniczony". Początkowo było 30GB. A w takiej sytuacji to jakiś admin u mnie w firmie musiałby się chcieć doktoryzować nad zawartością lub rozmiarem plików, żeby wystąpił jakiś "problem". Trzeba będzie przestestować opcję.

Przy okazji zabawy znalazłem sposób na podłączenie dysku google do plexa bez użycia rclone:)

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 
Myślę raczej a szyfrowanych backupach ewentualnie. Dokupiłem nowe dyski do serwera i na dłuższy czas powinienem mieć spokój z brakiem miejsca. To co miałem na Google Drive cały czas równolegle backupowałm na onedrive'y. Obecnie się odtwarza. Niestety tempo jest fatalne. 4TB to jakieś 6-7 dni. Nie wiem czy wynika to z deduplikacji czy te lewe 5TB od micrososftu tak kiepsko chodzi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. unlimited
  2. rclone
  3. qts login problem
  4. onedrive
  5. synchronizacja