Pomoc rTorrent (warn) rtorrent: watchdog svc: monitorix is down. Relaunching...

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Cześć,

Odważyłem się i zainstalowałem rTorrent 2017-b0419-0.9.6. Zrobiłem to przez ręczne dodawanie qpkg w App Center. Dodałem port 6009 do uPnP. Zrestartowałem NAS i pojawia mi się komunikat:
Typ Data Czas Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość
Ostrzeżenie 2017/04/26 11:31:01 rtorrent 127.0.0.1 localhost (warn) rtorrent: watchdog svc: monitorix is down. Relaunching...

Czy dla Monitorix również trzeba dodać jakiś port? Czy ktoś wie skąd pojawia się ten błąd?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-253A
 
Super,
na przyszłość - czy rtorrent wymaga obecności innych aplikacji z appcenter? Czy powinien być zainstalowany z paczki i wszystko powinno działać?
 
na przyszłość - czy rtorrent wymaga obecności innych aplikacji z appcenter? Czy powinien być zainstalowany z paczki i wszystko powinno działać?
rtorrent jest niezależny.
U Ciebie zainstalowałem Entware aby upsrawnic sobie prace w konsoli. Przeczytasz o tym w innym dziale na forum.
How-To - QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?

Nowy build rtorrenta - wersja testowa:
index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl

Wsparcie mile widziane:
Download rtorrent-QNAP

Dziękuje
 
Wyrzuciłem wszystko co miałem zainstalowane, zainstalowałem ręcznie przez www i gada. Jedyny warn jakiego wrzuca w trakcie startu to info o możliwej aktualizacji do 0430 :)
 
Oki. No to mam drobny kłopot:
Otóż postanowiłem zaktualizować TS-251 do 4.3.3 stable, wykonałem aktualizacje programów w app center, restart Qnap i aktualizacja rTorrent. Praktycznie od początku zaczął sypać błędami:
"(warn) rtorrent: Could not get registred cloud name!"
oraz
"(warn) rtorrent: watchdog svc: monitorix is down. Relaunching..."

Błędy sypią się co minutę. Zainstalowana wersja to najnowszy build "rtorrent_0.9.6-0503-170503_x86_64.qpkg".

Na 4.2.4 zdarzały się błędy, ale nie aż tak często. Musiałem zmienić port SCGI na bodaj 4444 bo miałem z tym kłopot.
Pomożecie?
 
wcześniej tego nie zauważyłem ale w nowej wersji pokazuje mi problem z portem (dolna belka) chociaż na v419/430 było dobrze i dodatkowo gdy wybiorę "sprawdź przekierowanie portu/portów" otrzymuję "Przekroczono czas próby połączenia z rTorrent."

ktoś potwierdzi problem?
 
  • Lubię to
Reakcje: Wezyr
Sprawdziłem i mam podobną sytuację co kolega powyżej. Przekierowanie wykonane, na belce mam symbol z wykrzyknikiem i również "Przekroczono czas próby połączenia z rTorrent", przy próbie testu.
 
Na wersji 4.3.3.0154 miałem ten problem, przed momentem zaktualizowałem do 4.3.3.0174 i wygląda OK, chociaż nie wiem na ile pomógł tu restart urządzenia.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. To start using rtorrent-environment you need to run `source /usr/bin/rtorrent/env`