Pomoc TS-251 & TS-253 Pro wydajność / opłacalność

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Posiadam aktualnie TS-251 + ram 4G gdzie jest uruchomiona jedna wirtualizacja systemu XP.
Chodzi to jako ale nie wiem jaka była by płynność przy np. W7

Zamierzam uruchamiać od czasu do czasu wirtualizację drugiego systemu więc nie będę przesadzał i uruchomię 2-gi XP.

Proszę o info czy mając TS-253 Pro odczuł bym znacząca różnicę i przyrost mocy w obsłudze wirtualizacji ?
Celeron 2 rdzeniowy & Celeron 4 rdzeniowy ?
Aktualna cena TS-253 jest droższa o 600zł czy to się opłaca ? (nie jestem informatykiem i nie używam 2-giej wirtualizacji tylko sporadycznie 1h dziennie)
Czy jednak inny model gdzie jest przynajmniej Intel Corei3 ? (ale jakie to są koszty ?)
 
uciągnie ci youtube na wirtualce ?
wirtualizacja nie służy do korzystania z multimediów !
jakbym zainstalował Flash'a to pójdzie - tylko po co ? wole zasoby zostawić wolne

upload_2016-2-5_10-37-28.png


PS: Tego posta pisałem z wirtualki ;P
 
uciągnie ci youtube na wirtualce ?
Rzecz nie w tym czy uciągnie? Ale jak to zrobi. Wirtualizacja nie do tego jest przeznaczona. Nie ma bezpośredniego dostępu do grafiki (przynajmniej na razie) więc to czy uciągnie jest drugorzędne. Efekt może być i tak niezadowalający. Natomiast na HD Station przez wbudowany odtwarzacz, przeglądarkę lub kodiego będzie działać ok. Multimedia tylko w ten sposób.
 
Przyrost ? jak dla mnie strata

https://www.qnap.com/i/en/product/contrast.php?cp%5B%5D=148&cp%5B%5D=142

wolniejsze CPU, co z tego że ich więcej, skoro bazowo sa wolne. Bez sensu
 
Zgadzam się z przedmówcą. Sam posiadam TS-251 i korzystam z wirtualizacji (win7 i win xp) fakt zrobiłem upgrade ramu do 8GB. Spokojnie ciągnie wirtualki.
Multimedia na wirtualce to nieporozumienie ale koledzy to już też pisali.
 
TS 253 lepiej sprawdzi się do zastosowań wielozadaniowych - gdy równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych. Więcej rdzeni to lepsza wydajność. Poza tym ten model w razie potrzeby zwiększa taktowanie procesora z 2 do 2.42 GHz, także w stosunku do 251 różnica w taktowaniu nie jest już tak duża. Nie mówiąc o tym że 253 ma obudowę metalową a 251 to plastik.

Różnica w cenie odzwierciedla ostatecznie różnicę w możliwościach - 251 spokojnie wystarczy do zastosowań domowych a 253 lepiej nada się do małego biznesu.
 
Więcej rdzeni to lepsza wydajność.
Oprogramowanie musi z tego korzystać! A większość nie korzysta z tego !

TS-253 jest taktowany bazowo procesorem 2,0 GHZ a TS-251 2,4 GHz. Wystarczyło przejrzeć załączonego linka.

Linux korzysta. To wystarczy, żeby można było efektywniej wykorzystywać więcej procesów na 253.

CPU w 253 to dokładnie "Intel® Celeron® 2.0GHz quad-core processor (burst up to 2.42GHz)"
 
Hmm 253 jest taktowane max tylko 2,41
a 251 max to 2,58
więc 251 taktowanie ma większe tak czy inaczej

Nie wiem jak z pamięcią podręczną jakie mają te procki to też jest istotne.

Pewnie rdzenie się przydadzą ale sporadycznie

Na razie zostaje przy swoim 251 może w przyszłości jak cena będzie korzystniejsza albo model w którym można wymienić procka
 
TS 253 lepiej sprawdzi się do zastosowań wielozadaniowych - gdy równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych.
Możesz się ze mną nie zgodzić, ale stwierdzenie "równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych" w odniesieniu do sprzętu o jakim mowa w temacie, możemy potraktować jako formę tragicznego żartu. To, że oprogramowanie na to pozwala to jedno ale kupując malucha nie licz na to, że przekroczysz prędkość dźwięku na Bonnevill.
Proszę nie piszcie takich bzdur, bo ktoś gdzieś czegoś kiedyś nie doczyta i pomyśli, że ten szalony pomysł ma prawo przyzwoicie działać.
 
TS 253 lepiej sprawdzi się do zastosowań wielozadaniowych - gdy równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych.
Możesz się ze mną nie zgodzić, ale stwierdzenie "równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych" w odniesieniu do sprzętu o jakim mowa w temacie, możemy potraktować jako formę tragicznego żartu. To, że oprogramowanie na to pozwala to jedno ale kupując malucha nie licz na to, że przekroczysz prędkość dźwięku na Bonnevill.
Proszę nie piszcie takich bzdur, bo ktoś gdzieś czegoś kiedyś nie doczyta i pomyśli, że ten szalony pomysł ma prawo przyzwoicie działać.

Oczywista, że Adobe Premiere na nich nie uruchomimy, tzn. może i uruchomimy ale mija się to z celem(jak zresztą producent zaznacza).

Jednak organoleptycznie sprawdzonym faktem jest, że TS-253 z 8GB RAMu spokojnie daje radę obsłużyć dwie równolegle uruchomione maszyny - jedną Centos 7 a drugą Win XP. Centos poza serverem VPN obsługuje stację pobierania z JDownloader (jako uzupełnienie natywnego Download Station), dostępnym poprzez X serwer na tightvnc, a Windows służy jako pomocnicza maszynka do zadań do których potrzebna jest "winda". Maszynki chodzą bez jakiegokolwiek problemu, zresztą Celerony w QNAPach mają wydajność wg benchmarków rzędu 50% Intel-Core-i3 i to się sprawdza w praktyce.
 
Oczywista, że Adobe Premiere na nich nie uruchomimy, tzn. może i uruchomimy ale mija się to z celem
Ot cała istota mojej skromnej uwagi. Oczywista dla kogo ? Dla mnie owszem, ale czy dla jakiegoś laika szukającego odpowiedzi na dręczące go pytania przed zakupem lub wymianą sprzętu?
Pozostawienie bez komentarza i wyjaśnienia samotnego stwierdzenia
TS 253 lepiej sprawdzi się do zastosowań wielozadaniowych - gdy równolegle uruchamiamy np kilka maszyn wirtualnych.
spowoduje, że wiele osób przeczyta je i przyswoi dokładnie tak jak jest napisane, czyli u podstaw fałszywie.
 
Więcej rdzeni to lepsza wydajność.
Oprogramowanie musi z tego korzystać! A większość nie korzysta z tego !

Eee? Żeby uświadczyć większej wydajności przy większej ilości rdzeni program wcale nie musi wspierać multithreadingu. Wystarczy, że system to umie, a już będzie więcej wątków obsługiwał na raz.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Ram TAKTOWANIE