Pomoc TS-473a - problem z odtwarzaniem 4k w natywnym KODI

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Użytkuję obecnie TS-253D, ale mam okazję wypróbować TS-364. Nowy, trochę mocniejszy procesor. No i mam z nim pewien problem. Nie bardzo rozumiem jak to jest możliwe. I podejrzewam, że żeby odpowiedzieć, trzeba by trochę umieć wróżyć z fusów. O co chodzi. Do 253D mam podpięty tv po hdmi. I choć zaraz zostanę okrzyczany, że kodi na qnapie to zło, to udało mi się małym trikiem sprawić, że nie widzę zgubionych klatek. Ale ja nie o tym. Problem jest taki, że pomimo mocniejszego procka kodi na 364 nie radzi sobie zupełnie z materiałem 4k. Może nie jest to pokaz slajdów, ale generalnie materiał jest nieoglądalny. Nie bardzo jestem w stanie pojąc dlaczego tak się dzieje. Dyski są przeniesione 1:1 z 253D. System na nvme. Pamięć 8 GB. System bez żadnych dockerów czy maszyn wirtualnych. Procek się nie poci. Co prawda tworzy sobie w tle jakieś thumbnailsy ale zużycie nie przekracza 20%. Streamowanie do zewnętrznych urządzeń chodzi jak bajka a na samym serwerze jest kiepsko. Na 253 każdy format 4k chodził na tv bardzo dobrze. I żeby była jasność. Tu nie chodzi o gubione klatki, tylko jednostajny niski framerate. Wrzucam, może ktoś błyśnie pomysłem.




Wersja oprogramowania Firmware: 5
Model serwera: QNAP TS-364
 
Z ciekawości bym sprawdził, ale ciśnienia nie mam. Sprzęt jest nowy, niewiele informacji w necie.
Jeszcze tylko jedną wątpliwość chciałbym wyjaśnić co do 473a. Czy korzystając z fabrycznego slotu M.2 zainstaluję system na nvme?
 
To wszystko bangla:)
No i miało być tak pięknie. Zmieniłem serwer, zmieniłem system (co większego znaczenia mieć nie powinno) i nadal jest źle. Nie da się oglądać 4k z NASa. Przy niektórych materiałach 1080 też jest problem. Prędkości pomierzone iperfem w okolicach 1Gb/s w obydwie strony. No to może problem z boxem. Tak jak pisałem wcześniej streaming bezpośrednio z netu działa bez problemu. Każdy materiał 4K idzie bez najmniejszego zacięcia. Pliki po 100GB. No to może ten konkretny box? W aplikacji Kodi na Xboxie jest dokładnie tak samo. Streaming z NASa działa fatalnie. Generalnie wszystkie poszlaki wskazują na NAS. Ale w czym jest problem??
 
Jeżeli problem był na jednym i drugim - to nie NAS.
Masz problem z siecią, dyskiem lub boxem. Spróbuj przerzucić dane na SSD i zobacz jak pójdzie.
Jak będziesz miał dalej problem - złapiemy się na teamce i Ci pomogę zdiagnozować przyczynę Twoich problemów.
 
Może dysk to jest jakiś kierunek.. Kopiuję właśnie film 60GB na ssd. Prędkość dochodzi max do 30 MB/s spadając czasami do KB/s.
Tylko, że... Przedwczoraj przerzucałem dane z tego dysku na zewnętrzny i szło bezproblemowo z prędkościami od 100 do 150 MB/s. Tak samo sprawnie szło kopiowanie z powrotem na ten dysk zamontowany w nowym serwerze.


Wszystko jasne. Problemem okazał się dysk. Nie brałem go pod uwagę od początku ponieważ smart nie zgłasza żadnych błędów. Zaraz przetestuję narzędziami w qnapie.

Kurcze, test wykonany narzędziem qnapa pokazuje odczyt sekwencyjny na poziomie 193 MB/s, iops 133.
Problemem raczej nie jest to, że dane znajdują się w strukturze folderów stworzonej przez rtorrent??
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-473A
  2. TS-253D m.2