Pomoc TS-473a - problem z odtwarzaniem 4k w natywnym KODI

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Użytkuję obecnie TS-253D, ale mam okazję wypróbować TS-364. Nowy, trochę mocniejszy procesor. No i mam z nim pewien problem. Nie bardzo rozumiem jak to jest możliwe. I podejrzewam, że żeby odpowiedzieć, trzeba by trochę umieć wróżyć z fusów. O co chodzi. Do 253D mam podpięty tv po hdmi. I choć zaraz zostanę okrzyczany, że kodi na qnapie to zło, to udało mi się małym trikiem sprawić, że nie widzę zgubionych klatek. Ale ja nie o tym. Problem jest taki, że pomimo mocniejszego procka kodi na 364 nie radzi sobie zupełnie z materiałem 4k. Może nie jest to pokaz slajdów, ale generalnie materiał jest nieoglądalny. Nie bardzo jestem w stanie pojąc dlaczego tak się dzieje. Dyski są przeniesione 1:1 z 253D. System na nvme. Pamięć 8 GB. System bez żadnych dockerów czy maszyn wirtualnych. Procek się nie poci. Co prawda tworzy sobie w tle jakieś thumbnailsy ale zużycie nie przekracza 20%. Streamowanie do zewnętrznych urządzeń chodzi jak bajka a na samym serwerze jest kiepsko. Na 253 każdy format 4k chodził na tv bardzo dobrze. I żeby była jasność. Tu nie chodzi o gubione klatki, tylko jednostajny niski framerate. Wrzucam, może ktoś błyśnie pomysłem.




Wersja oprogramowania Firmware: 5
Model serwera: QNAP TS-364
 
Po południu sprawdzę. Robota czeka:(
Niestety reset ustawień nie pomógł. Zjeżyłem się tak, że zwracam ten i biorę 473a
 

Załączniki

  • 2021-12-16 (2).png
    2021-12-16 (2).png
    52,5 KB · Wyświetleń: 49

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-473A
  2. TS-253D m.2