TS-653D czy TS-673A?

CMR zaczynają się o 8TB, więc jak nie potrzebuje więcej to niestety zostają tylko SMR.
 
Ten który kupiuję
Dysk WD WD40EFZX 3,5" 4TB WD Red™ Plus SATA

upload_2021-5-7_17-55-15.png

źródło:
https://nascompares.com/answer/list-of-wd-cmr-and-smr-hard-drives-hdd/
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Patrzcie na nas jakie jesteśmy eksperty;)
 
  • Lubię to
Reakcje: accid
Polecacie TS-653D ale co w zestawieniu z TS-673A?

Hej, dokonałeś już wyboru ?
Jeśli nie, to który po otrzymanych wyżej odpowiedziach byś wybrał lub ewentualnie inny którego nie brałeś jeszcze wcześniej pod uwagę ?
 
Polecacie TS-653D ale co w zestawieniu z TS-673A?

Hej, dokonałeś już wyboru ?
Jeśli nie, to który po otrzymanych wyżej odpowiedziach byś wybrał lub ewentualnie inny którego nie brałeś jeszcze wcześniej pod uwagę ?


tak jak widać w poście powyżej Twojego wybrałem TS-673A. Będzie do zastosowań typowo do firmy. Do domu wezmę sobie TS-653D wtedy zobaczę jaka różnica. Konfigurację TS-673A podawałem też gdzieś w tym wątku powyżej.
 
a czy na TS-473A/TS-673A można uruchomić QVR Pro Client ?
 
Klient to klient wiec na kompie odpalasz
 

Załączniki

  • 732FFE5D-1D10-4BD3-9133-AA7DFB79EB61.jpeg
    732FFE5D-1D10-4BD3-9133-AA7DFB79EB61.jpeg
    1,1 MB · Wyświetleń: 53

tak tylko od razu trzeba sie nastawić na pamięci ECC 32GB minimum (2x16gb) to jakieś 1000zł

a czy na TS-473A/TS-673A można uruchomić QVR Pro Client ?

nie mam pojęcia bo nigdy nie brałem pod uwagę by QNAP chodził jako system monitoringu, taniej i sprawniej wychodzi rejestrator da kamer IP. Jak ktoś chce wstawić 1-4 kamer to może i się nada.
 
Pytanie jest o model a nie model do kwoty X.
 
Klient to klient wiec na kompie odpalasz
Nie wiem, pytam ponieważ na stronie Qnap jest to trochę nieczytelne / mylące.
Chyba że jest coś na rzeczy (może to jest uwarunkowane tym że musi być zainstalowane karta graficzna na PCI) ?

porównanie produktów.png
 
dziadek-NET
Nie wolisz jednego mocniejszego nasa?
 
Ma to sens, czy to się zwróci ?
Jak kolega pisał to koszt około + 1000zł to droga zabawa :/

To raczej sugerujecie TS-473A/TS-673A niż TS-453D/TS-653D ?
A jakie ma atuty plusy TS-453D/TS-653D względem TS-473A/TS-673A
Czy jednak nie ma co się zastanawiać ?
Nie wolisz jednego mocniejszego nasa?

Kusi mnie to, ale to są dodatkowe koszty i zabawa.
I nie wiem czy wykorzystam jego potencjał.
W zasadzie co umożliwi mi mocniejszy nas (monitoring to raczej sporadycznie, jak kolega pisał lepiej pozostać przy rejestratorze IP)
Ewentualnie rozważałem przeniesienie mojego hostingu na NAS ale największa przeszkoda to to że ni znam się na tym i było by to trochę stresujące gdyby
strona czy skrzynki nie działały prawidłowo :/

Uważam że dużym plusem Qunap-a to ilość rdzeni / wątków dlatego tak długo się wstrzymywałem z zakupem Nowego NAS-a.
Szukam dobrego modelu cena/jakość.

Czytam dużo dobrych opinii na temat TS-453D/TS-653D
pytanie czy TS-473A/TS-673A będzie szybszy i czy jest sens dopłacać.

Taki budżet to max.

A tak na marginesie z ciekawości czy TS-473A/TS-673A udźwignął by sklep internetowy ??
 
Tu powinien się ktoś mądrzejszy wypowiedzieć, ale wg mnie jeżeli VM postawisz na dysku SSD, to sklep internetowy będzie hulał aż miło.
 
Ma to sens, czy to się zwróci ?
Jak kolega pisał to koszt około + 1000zł to droga zabawa :/

To raczej sugerujecie TS-473A/TS-673A niż TS-453D/TS-653D ?
A jakie ma atuty plusy TS-453D/TS-653D względem TS-473A/TS-673A
Czy jednak nie ma co się zastanawiać ?
Tak naprawdę TS-473A to nowy model i mało osób może się wypowiedzieć na ten temat. Musisz się określić do czego ma być ten NAS potrzebny? Ja go brałem bo w grę wchodzą VM i kontenery, głównie backup sieci wewnętrznej oraz backup z oddziałów pod względem mocy, rozbudowy i architektury wydawał mi się lepszą opcją niż TS-653D (więcej pamięci oraz dwa sloty na dyski M2 + 2x miejsce na kartę PCIe). Natomiast jak wiele osób pisało to TS-453D/TS-653D jest udaną jednostką i jest wystarczające do większości zastosowań.

Czytam dużo dobrych opinii na temat TS-453D/TS-653D
pytanie czy TS-473A/TS-673A będzie szybszy i czy jest sens dopłacać.

Taki budżet to max.

A tak na marginesie z ciekawości czy TS-473A/TS-673A udźwignął by sklep internetowy ??

Jak dla mnie lepszą opcją jest stawianie sklepu na hostingu, po pierwsze masz serwis i w razie problemów wszystko Ci przywrócą, postawią na nogi itd. Sklep ma zarabiać i zarobi te 180-600zł rocznej opłaty za hosting, nie ma problemu z przepustowością sieci itd ale to moje zdanie uważam że po co robić sobie dodatkowe problemy (awarie itd) jak masz duże doświadczenie i bez problemu ogarniasz ewentualne problemy które wynikną w trakcie to pewnie tak jak napisał @Ice wszystko będzie ładnie chodzić.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
TS-653D (więcej pamięci oraz dwa sloty na dyski M2
Czy na dysku M2 można postawić system + Virtualki ?
Czy to dobry pomysł ?
Mam dylemat jeśli bym kupował to ile zatokowy 4-o czy 6-cio.
Do czego można wykorzystać M2 ?
Gdzie ostatecznie zainstalowałeś system i czy stawiałeś raid dla systemu i virtualek ?

Do domu wezmę sobie TS-653D wtedy zobaczę jaka różnica.
Dlaczego akurat ten model ? Czy TS-473A + karta graficzna nie będzie lepszym rozwiązaniem ?
 
TS-653D (więcej pamięci oraz dwa sloty na dyski M2
Czy na dysku M2 można postawić system + Virtualki ?
Czy to dobry pomysł ?
Mam dylemat jeśli bym kupował to ile zatokowy 4-o czy 6-cio.
Do czego można wykorzystać M2 ?
Gdzie ostatecznie zainstalowałeś system i czy stawiałeś raid dla systemu i virtualek ?

Dokładnie tak. Na dyskach M2 mam postawiony system i będą przeznaczone na VM. Po prostu przy inicjalizacji włóż tylko dyski M2 i system na nich się postawi.
Mam 2 dyski M2 i tu mój 1szy błąd wsadziłem dwa 512GB bo chciałem mieć 1TB w raid, zapomniałem że przy 2 dyskach Raid 1 jeden z nich idzie na zapas wiec jak masz 2 dyski 512GB to będziesz miał tylko 512GB miejsca, gdyby były już 3 nie było by to problemem. Jeśli chcesz mieć 1TB na system i VM w Raid 1 to musisz kupić 2 dyski 1TB wtedy działają migawki itd i w razie awarii dysku po prostu wymieniasz dysk bez utraty danych. Ja żeby mieć w tej chwili 1TB zrobiłem z nich RAID 0 wiec muszę pamiętać o kopiach danych na dyski HDD z których zrobiłem drugą pule pamięci w RAID 1.

Dlaczego wybrałem 6 zatokowy? Bo mogę więcej dysków włożyć czyli mogę je po prostu dokładać a różnica to tylko 400zł netto

Serwer NAS QNAP TS-673A-8G netto 3 414,63 brutto 4 200,00zł
Serwer NAS QNAP TS-473A-8G netto 3 008,13 brutto 3 700,00zł

tyle zapłaciłem za TS 673A-8GB oczywiście to sam NAS do tego rozbudowałem pamięć do 32GB i kupiłem dyski cena dla mnie była ok możliwe że będzie można go gdzieś kupić za lepszą cenę.
Do domu wezmę sobie TS-653D wtedy zobaczę jaka różnica.
Dlaczego akurat ten model ? Czy TS-473A + karta graficzna nie będzie lepszym rozwiązaniem ?

GPU z karty graficznej dołożonej do TS-473A tak naprawdę chyba tylko w VM wykorzystasz do niczego innego Ci się nie przyda. Seria TS-x53D jest po prostu tańsza i to jest główny powód, myślę że mi wystarczy do domowych zastosowań tym bardziej że ludzie sobie ją chwalą. Przy większej ilości zatok jak Ci miejsca zabraknie dokładasz po prostu dysk i podpinasz do puli pamięci w RAID szybko nie zdarzy Ci się sytuacja że masz sloty zapełnione i trzeba dyski wymieniać bo mało miejsca.
 
Witam
Tak się jeszcze zastanawiam do czego użyć dyski M2 czy do systemu i Virtualek
Czy system i virtualki postawić na SSD a M2 wykorzystać jako "dla technologii Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej"
Czy ta technologia "Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej" to marketing i czy opłaca się w to inwestować ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. traccar
  2. TS-873A
  3. System nvme
  4. xopero
  5. efax
  6. Onedrive
  7. Sata
  8. rozbudowa ram
  9. odzyskiwanie danych
  10. spotify
  11. karta grafiki
  12. karta sieciowa