TS-653D czy TS-673A?

Czy system i virtualki postawić na SSD a M2 wykorzystać jako "dla technologii Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej"
System na SSD, M2 jako cache RO (jak masz jeden dysk) bądź RW (jak masz dwa dyski)
Generalnie polecam cache bo lepiej się sprawuje , Qtier w wewnętrznych testach jednak jest słabszy (nie mówię że jest BE , tylko ma gorsze wyniki .. ale nie powiem więcej :p)

Czy ta technologia "Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej" to marketing i czy opłaca się w to inwestować ?
Ma zastosowanie do pewnych celów i QNAP to ładnie opisał.
a VMki oczywiście na SSD badź na dedeykowanym M2.
 
Podłączę się pod temat. Od 3 lat moja domowa sieć obsługiwana przez switcha gigabitowego ( jak budowałem dom 7 lat temu nie myślałem o kategoriach kabli rj 45 ) wspomaga Qnap ts251+ 8gb ram , 2 X WD red pro 6tb z dodatkowo tr-002-n476 ( 2 dyski JBOD 2+ 6 tb ) dla backupu .
Generalnie sprzęt mnie zaspokaja , backup 2 domowych laptopów plus desktopa , magazyn rodzinnych zdjęć i filmików z GoPro , plex , Media streaming na 3 TV na 3 Tv , połączenie z onedrive itd , itp .Myślę nad przesiadka na 673a postawionym na qts hero plus ZFS , plus switch QSW-M2108-2C lub QSW-M2108R-2C aby zapewnić szybkie połączenia desktop do Nas ... zaczynam bawić się w rendering i szybkie łącze się przyda . Mam jednak rozterki i pytania ....

1. Ram , podobno do ZFS min 32gb , najlepiej ECC , prawda to ?Jakich pamięci szukać .?
2. NVme 2x raid 1 obsadzone na slotach w 673a , co polecacie i jaka pojemność .... na system , cache RW (obsadzone będą 1-4 wd red pro 6tb raid5 , 5i 6 JBOD dyski z TR.
3. Będę potrzebował kartę 10gb do Nas-a i desktopa , bardziej po miedzi ( odległość około 25m i musze po elewacji domu puścić )
4. Pozostałe porty 2,5 gb w switchu będą się łączyły z siecią Wi-Fi mesh w domu , plus z starym switchem .
5.W drugi slot w Nasie chce obsadzić jakaś kart graficzna ... co hdmi wyjść do garażu i tam zrobić jaskinie chłopa ... kino domowe plus zestaw hi fi do grania i streamingu z Nasa i Tidala np ...

Przepraszam , że tak się rozpisałem , za podpowiedzi dziękuje .
 
Witam
Tak się jeszcze zastanawiam do czego użyć dyski M2 czy do systemu i Virtualek
Czy system i virtualki postawić na SSD a M2 wykorzystać jako "dla technologii Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej"
Czy ta technologia "Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej" to marketing i czy opłaca się w to inwestować ?

będę QTIER testował teraz zobaczymy jak wyjdzie. Tak w ogóle jak chcesz system na M2 to na początek tylko te dyski wsadzi i odpal NASA wtedy tam się zainstaluje i potem dokładaj zwykłe dyski HDD ale to raczej wiesz.
Qtier działa tak że w czasie użytkowania sprawdza które dane są najczęściej używane i przenosi je na dyski SSD a te najmniej używane przenosi na HDD i to jest w ramach jednej puli pamięci. Przy zakładaniu QTIER z dwóch dysków SSD M2 robimy RAID 1 a potem to samo z dyskami HDD już standardowo. Tak naprawdę trzeba przetestować ja będę w tej chwili to testował wiec za jakiś czas dam znać jak to się sprawdza.
Podłączę się pod temat. Od 3 lat moja domowa sieć obsługiwana przez switcha gigabitowego ( jak budowałem dom 7 lat temu nie myślałem o kategoriach kabli rj 45 ) wspomaga Qnap ts251+ 8gb ram , 2 X WD red pro 6tb z dodatkowo tr-002-n476 ( 2 dyski JBOD 2+ 6 tb ) dla backupu .
Generalnie sprzęt mnie zaspokaja , backup 2 domowych laptopów plus desktopa , magazyn rodzinnych zdjęć i filmików z GoPro , plex , Media streaming na 3 TV na 3 Tv , połączenie z onedrive itd , itp .Myślę nad przesiadka na 673a postawionym na qts hero plus ZFS , plus switch QSW-M2108-2C lub QSW-M2108R-2C aby zapewnić szybkie połączenia desktop do Nas ... zaczynam bawić się w rendering i szybkie łącze się przyda . Mam jednak rozterki i pytania ....

1. Ram , podobno do ZFS min 32gb , najlepiej ECC , prawda to ?Jakich pamięci szukać .?
Tak przy QTS HERO tylko pamięci ECC i 32 GB jest optymalne. Pytanie czy do domu potrzeba Ci QTS HERO? Dla mnie to przerost formy nad treścią. Pracujesz zespołowo w kilkanaście lub więcej osób na tym NASIE? To się sprawdzi większym przedsiębiorstwie gdzie pracuje jednocześnie dużo osób i potrzeba jest wyjątkowego bezpieczeństwa i wydajności jakie zapewnia ZFS.

plus switch QSW-M2108-2C lub QSW-M2108R-2C aby zapewnić szybkie połączenia desktop do Nas ... zaczynam bawić się w rendering i szybkie łącze się przyda . Mam jednak rozterki i pytania ....
Co do switch-y i przepustowości 10Gbe. Droga sprawa, pewnie przyszłościowa w domu jak będzie telewizja 24K. Szczerze u wielu moich klientów łącze 1Gbit wystarcza w sieci wewnętrznej gdzie pracuje 30 osób do tego jest podpięty monitoring z kamerami IP 4-8Mbit. NAS jest podpięty na dwa porty 2,5Mbit do Switcha. Multimedia, dane, archiwizacje i nikt nie narzeka. Rendering się robi tak naprawdę na kompie na którym robisz rendering wyniki potem możesz przesłać na NAS'a czy do tego potrzeba 10Gbe sam sobie odpowiedz.

2. NVme 2x raid 1 obsadzone na slotach w 673a , co polecacie i jaka pojemność .... na system , cache RW (obsadzone będą 1-4 wd red pro 6tb raid5 , 5i 6 JBOD dyski z TR.
NVMe pojemność co najmniej 1GB przy rajd 1 będziesz miał do dyspozycji właśnie 1 GB, system Ci się sam zakłada (musisz najpierw wsadzić tylko dyski NVMe po inicjacji możesz dokładać resztę dysków i robić pulę pamięci itd.
3. Będę potrzebował kartę 10gb do Nas-a i desktopa , bardziej po miedzi ( odległość około 25m i musze po elewacji domu puścić )
Jak Ci potrzebna serio karta 10GBit do kompa proszę tu masz link
ASUS XG-C100C (100/1000Mbit/10Gbit) - Karty sieciowe - Sklep komputerowy - x-kom.pl
musisz na pewno położyć kable skrętka 6 kategorii lub lepiej 6e by to miało sens. Odległość bezpieczna to chyba 200m (niech ktoś poprawi)

4. Pozostałe porty 2,5 gb w switchu będą się łączyły z siecią Wi-Fi mesh w domu , plus z starym switchem .
a po co skoro masz już 10GBit? :D to nie łączy się bezpośrednio z Twoim kompem po 10Gbit tylko jest podłączone do switcha który podałeś powyżej i to tworzy już Twoją sieć po co to podłączać do starego switcha i wifii (jak? :D). Chyba nie do końca rozumiesz ideę sieci ethernet.

2. NVme 2x raid 1 obsadzone na slotach w 673a , co polecacie i jaka pojemność .... na system , cache RW (obsadzone będą 1-4 wd red pro 6tb raid5 , 5i 6 JBOD dyski z TR.
Zapytam z ciekawości po Ci w domu RAID 5?

5.W drugi slot w Nasie chce obsadzić jakaś kart graficzna ... co hdmi wyjść do garażu i tam zrobić jaskinie chłopa ... kino domowe plus zestaw hi fi do grania i streamingu z Nasa i Tidala np ...

To dla mnie trochę nieznane wody. Karta graficzna dokładana do tego modelu jest nie po to by wyświetlać na telewizorze filmy? Może się mylę ale GPU wykorzystuje się do wspomagania virtualek itp. a nie przez hdmi lecimy z filmami czy grania w gry :D?
 
ehh - a niech NAS zajmie się tym co ma robić czyli : serwowaniem danych ? a do odtwarzenia kup sobie Nvidia Shield czy to co @Pawliko poleca ?
 
  • Lubię to
Reakcje: accid
@Brevis nie pisałem tego posta złośliwie, zawsze staram się patrzeć na wydawanie pieniędzy czy ma to sens!! Jeśli cena nie ma znaczenia i Cię stać to możesz kupować rozwiązania enterprise do domu z topowymi switchami i routerami będzie działać super B-) myśle jednak że byś nie pytał tutaj o to tylko wynajął firmę i nie dbał o koszty. Przeczytaj mój post na spokojnie i przemyśl sprawę.
ehh - a niech NAS zajmie się tym co ma robić czyli : serwowaniem danych ? a do odtwarzenia kup sobie Nvidia Shield czy to co @Pawliko poleca ?

na pewno taniej wyjdzie i będzie lepiej działać :D:Dumny:
 
@accid . Dzięki za odpowiedz . Wiem , ze konfig na pewno do domu będzie overkillem .Troszkę w tym jest zabawy , troszkę prezentu dla siebie . Dukaty duże , wiem . Pytanie tylko , czy w miarę dobrze to sobie wymyśliłem .....
Miło będzie pracować w takim środowisku sieciowym w domu .
 
Tylko pamiętaj o tym, że cache RW tak ora dyski, że co pół roku wymiana na nowe. Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Aha i port HDMI w Qnap to proteza - mocno dropi.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
musisz na pewno położyć kable skrętka 6 kategorii lub lepiej 6e by to miało sens. Odległość bezpieczna to chyba 200m (niech ktoś poprawi)
10Gbit po Cat6 do 55m, Cat6a do 100m przy czym to odległość komputer <-> komputer. Cat 6e nie istnieje chociaż niektórzy tej nazwy używają (powinno się używać 6a).
 
  • Lubię to
Reakcje: accid
Aha i port HDMI w Qnap to proteza - mocno dropi.


Jeśli chodzi o model 673a to nie posiada on portu HDMI. Kolega

5.W drugi slot w Nasie chce obsadzić jakaś kart graficzna ... co hdmi wyjść do garażu i tam zrobić jaskinie chłopa ... kino domowe plus zestaw hi fi do grania i streamingu z Nasa i Tidala np ...
chce wsadzić kartę VGA do tego modelu i z niej HDMI pociągnąć nie wiem tylko czy to tak działa ;) nie mam z tym doświadczenia ale chyba nie po to wkłada się karty VGA do QNAP'a by mieć port HDMI
 
Dodatkowe VGA oprócz portu hdmi , daje także kopa w Hardware Transcoding ,lecz tylko w wersji na dwa sloty ,
ASUS PH-GTX1050TI-4G. Reszta kompatybilnych kart jest na 1 slot i wspiera HD Station / Linux Station / Container Station / Virtualization Station .
Raid 5 w domu da mi większy transfer przy zachowaniu podobnego bezpieczeństwa danych .... nowe switche Qnapa dają właśnie możliwości zbudowania 10gb sieci , przynajmniej pomiędzy NAS o jednostka centralne w rozsądnych dukatach .Kurczę , nie wiem , ale jakoś seria x73a strasznie mi wpadła do głowy . Może po obejrzeniu paru filmów na Nascompares .Dlaczego nie spełniać pewnych marzeń a tylko kierować się czysta kalkulacją .?
 
W takie upały jak teraz taka karta ASUS'a zagotuje Ci QNAP'a. No chyba, że faktycznie nie liczysz się z kasą i zainwestujesz w szafkę z klimą.
 
Też właśnie stoję przed wyborem - przesiadka (znaczy padł - dwie zatoczki z dymem 4 i 5) TS-563 i zastanawiam się między tymi dwoma modelami. Zastosowanie - domowe - chmurka, backu, wideo (nie po HDMI), kamery. Ten x73 wydaje się taki bardziej pro, a boję się kolejnego zawodu jak miało to miejsce przy poprzedniku. No i przyszłościowo te lepiej wygląda. Oczywiście fajna sprawa m.2 bo dyski tanie i system można by na tym postawić. Wy jak to widzicie? Chciałbym raczej "długowieczny" serwer (jak to miało miejsce przy moim poprzedniku TS-212 - jak tylko wyszedł zakup i śmigał bez zająknięcia dopóki nie brakło mi przestrzeni :D)
 
System na SSD, M2 jako cache RO (jak masz jeden dysk) bądź RW (jak masz dwa dyski)
Generalnie polecam cache bo lepiej się sprawuje , Qtier w wewnętrznych testach jednak jest słabszy (nie mówię że jest BE , tylko ma gorsze wyniki .. ale nie powiem więcej :p)
Na pewno będzie RAID minimum 2 x dysk. Zatem RW ? --> czytam że taka wersja bardzo skraca żywotność dysków M2 ?
A czy hostingi stosują ceche na M2 ? typu RW ? to by było dla nich bardzo kosztowne.

Szukam rozwiązania co zapewni szybkość a jednocześnie gwarancję długiej pracy bez dużych kosztów.

To RW ile przyśpiesza ? RW ma w swojej pamięci pliki których używa się najczęściej ? I od strzała je odpala ?
 
wybrałem TS-673A. Będzie do zastosowań typowo do firmy. Do domu wezmę sobie TS-653D wtedy zobaczę jaka różnica.

Trochę czasu minęło, tak podpytuję czy masz już jakieś porównanie w wydajności TS-653D & TS-673A ?
 
  • Lubię to
Reakcje: accid
wybrałem TS-673A. Będzie do zastosowań typowo do firmy. Do domu wezmę sobie TS-653D wtedy zobaczę jaka różnica.

Trochę czasu minęło, tak podpytuję czy masz już jakieś porównanie w wydajności TS-653D & TS-673A ?

Tak naprawdę nie mam porównania z TS 653D bo go jeszcze nie zakupiłem, na tą chwilę posiadam TS-673A i korzystam QTIER bo zastanawiałeś się też czy dyski SSD użyć do QTIER czy do SSD cache. Dla mnie jest ważniejszy storage więc używam QTIER bo wtedy dyski te są używane też do przechowywania danych. Co ważne można sobie też ręcznie ustawić dane które mają być przechowywane na SSD lub włączyć automat, który będzie to robił według algorytmu (sprawdza dane które są najbardziej wykorzystywane i działa na blokach w puli pamięci przenosząc je na dysk SSD). Co istotne jak nie będzie Ci pasować takie wykorzystanie dysków SSD to w każdej chwili możesz je odpiąć z QTIER i przenieść do SSD cache musisz mieć tylko wystarczająco miejsca na zwykłych dyskach HDD by dane z SSD system mógł przenieść przed wyłączeniem QTIER, wiec to takie dynamiczne rozwiązanie.

Co do zadowolenia z TS-673A to jestem zadowolony chodzi szybko i nie ma z nim na tą chwilę problemu, gdybym miał wybierać jeszcze raz to do zastosowań w firmie wybrał bym go jeszcze raz. TS-653D kupię sobie do domu bo jest po prostu tańszy :D
 
wybrałem TS-673A. Będzie do zastosowań typowo do firmy. Do domu wezmę sobie TS-653D wtedy zobaczę jaka różnica.

Trochę czasu minęło, tak podpytuję czy masz już jakieś porównanie w wydajności TS-653D & TS-673A ?

Tak naprawdę nie mam porównania z TS 653D bo go jeszcze nie zakupiłem, na tą chwilę posiadam TS-673A i korzystam QTIER bo zastanawiałeś się też czy dyski SSD użyć do QTIER czy do SSD cache. Dla mnie jest ważniejszy storage więc używam QTIER bo wtedy dyski te są używane też do przechowywania danych. Co ważne można sobie też ręcznie ustawić dane które mają być przechowywane na SSD lub włączyć automat, który będzie to robił według algorytmu (sprawdza dane które są najbardziej wykorzystywane i działa na blokach w puli pamięci przenosząc je na dysk SSD). Co istotne jak nie będzie Ci pasować takie wykorzystanie dysków SSD to w każdej chwili możesz je odpiąć z QTIER i przenieść do SSD cache musisz mieć tylko wystarczająco miejsca na zwykłych dyskach HDD by dane z SSD system mógł przenieść przed wyłączeniem QTIER, wiec to takie dynamiczne rozwiązanie.

Co do zadowolenia z TS-673A to jestem zadowolony chodzi szybko i nie ma z nim na tą chwilę problemu, gdybym miał wybierać jeszcze raz to do zastosowań w firmie wybrał bym go jeszcze raz. TS-653D kupię sobie do domu bo jest po prostu tańszy :D

A ten 673A używasz z Hero czy z QTS? no i ten 653D co planujesz do domu to raczej na QTS tak?
 
czytać i czytać : SSD Cache | Boost storage I/O speed | QNAP
cache RW do działania wymaga dwóch dysków SSD spiętych w RAID1 - OSOBNYCH

Nadal mam dylemat nad modelem TS-473A <---> TS-673A
Aktualnie posiadam Qnap 2-zatokowy i wystarczał do dziś, hmmm obawiam się że 6 ci zatokowy będzie tylko trzymał kurz :s.
Planuję system i Virtualki postawić na 2-ch pamięciach M2 spięte w RAID + dwa dyski HDD również spięte w RAID.
Hmm na Hdd mam tylko kopie partycji, jakieś rzadko oglądane filmy i nic konkretnego. Najważniejsze rzeczy będą na Virtualkach.

Tu pytanie --> gdybym w przyszłości chciał dodać SSD Cache to dla dwóch dysków HDD w Raidzie wystarczy jeden dysk SSD ?
Zatem w 4-ro zatokowym zostanie mi jeden wolny slot na jeszcze jeden HDD bez raida a w wersji 6-ci zatokowym jeszcze 3 wolne sloty ?
 
A ten 673A używasz z Hero czy z QTS? no i ten 653D co planujesz do domu to raczej na QTS tak?

Nie korzystam z Hero tylko zwykłego QTS. Do Hero trzeba kupić pamięci ECC różnica w cenie była znaczna za 32GB nie ECC zapłaciłem 700zł a za ECC 32GB zapłaciłbym około 1500zł nie zależało mi tak bardzo na HERO by wydawać kasę na pamięci ECC.
Tak do domu na pewno będzie seria 653D i na zwykłym QTS
czytać i czytać : SSD Cache | Boost storage I/O speed | QNAP
cache RW do działania wymaga dwóch dysków SSD spiętych w RAID1 - OSOBNYCH

Nadal mam dylemat nad modelem TS-473A <---> TS-673A
Aktualnie posiadam Qnap 2-zatokowy i wystarczał do dziś, hmmm obawiam się że 6 ci zatokowy będzie tylko trzymał kurz :s.
Planuję system i Virtualki postawić na 2-ch pamięciach M2 spięte w RAID + dwa dyski HDD również spięte w RAID.
Hmm na Hdd mam tylko kopie partycji, jakieś rzadko oglądane filmy i nic konkretnego. Najważniejsze rzeczy będą na Virtualkach.

Tu pytanie --> gdybym w przyszłości chciał dodać SSD Cache to dla dwóch dysków HDD w Raidzie wystarczy jeden dysk SSD ?
Zatem w 4-ro zatokowym zostanie mi jeden wolny slot na jeszcze jeden HDD bez raida a w wersji 6-ci zatokowym jeszcze 3 wolne sloty ?

Jak masz dylematy to bierz TS-473A jest tańszy o 700zł od wersji z 6 zatokami proste. Co do SSD Cache przecież @pingers Ci odpowiedział kilka postów wyżej:

Czy system i virtualki postawić na SSD a M2 wykorzystać jako "dla technologii Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej"
System na SSD, M2 jako cache RO (jak masz jeden dysk) bądź RW (jak masz dwa dyski)
Generalnie polecam cache bo lepiej się sprawuje , Qtier w wewnętrznych testach jednak jest słabszy (nie mówię że jest BE , tylko ma gorsze wyniki .. ale nie powiem więcej :p)

Czy ta technologia "Qtier i pamięci podręcznej SSD umożliwiają ciągłą optymalizację pamięci masowej" to marketing i czy opłaca się w to inwestować ?
Ma zastosowanie do pewnych celów i QNAP to ładnie opisał.
a VMki oczywiście na SSD badź na dedeykowanym M2.

Jak włożysz jeden dysk SSD to możesz zrobić cache RO lub WO (czyli tylko cache odczytu lub tylko cache zapisu zapewne) jak włożysz dwa dyski SSD to możesz zrobić RW (czyli odczyt i zapis) czyli jeden dysk będzie cache odczytu a drugi cache zapisu, niech ktoś poprawi jeśli się mylę bo nie korzystałem z tego ja wybrałem QTIER
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-873A
  2. traccar
  3. spotify
  4. karta grafiki
  5. karta sieciowa
  6. xopero
  7. efax
  8. Onedrive
  9. Sata
  10. rozbudowa ram
  11. odzyskiwanie danych