Wydajny Qnap procesor AMD odpowiednik i3 od INTELA --> Qnap do biUra / serwer

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Chciał bym podsumować ponieważ nie znam się na tyle żeby to załapać od razu ;).

No i nie ma co się dziwić.
Najsłabszym ogniwem w dostępie do danych jest interfejs sieciowy o prędkości 1Gb/s. To dopiero za nim stoją dyski HDD, SSD, NVMe.

W takim razie to marketing ? skoro hosting udostępnia np.powiedzmy 100 mpbs / 1 Gigabit to nie można wykorzystać zasobów takiego serwera ?

Czy moja strona / mój system wymaga aż takie łącze 2,5 / 5 / 10 Gigabit ?
Internet jaki mam wykupiony to 100 MB/s więc i tak nie wykorzystam takiego łącza ?

Czyli zmiana starego serwera z dyskami HDD na nowy z dysk NVMe nic nie daje z powodu łącza ?

Jak widać w załączonym filmie strona ładuje się niemiłosiernie długo.
Zwracam uwagę programistom na ten problem ale uzyskałem info że "wg naszej wiedzy problemem wolnego działania Pańskiej aplikacji nie jest głównie baza danych, a system plików i mnogość wczytywanych obrazków dla danego zamówienia/wyceny"
Jakie rozwiązanie było by lepsze Cache na dysku NVMe czy cache który będzie przechowywał obrazki w pamięci podręcznej przeglądarki (klienta) ?

Czy jednak firma programistyczna coś przeoczyła ?
Czy jednak program nie jest napisany optymalnie albo może jest coś zapętlone ? (nie znam się na tym)


45 sekund ? po 10 sek - ja zamykam zakładke :O
aż niechce mi się wierzyć że tam nie mozna nic przyśpieszyć - widać że przeglądarka czeka na dane.
PS: Branża okien ?
Tak branża okien, system napisany pod nas nie jest to produkt z półki.
Zatem trudno mi porównać to z konkurencja.
Ogólnie trochę mnie to denerwuje że to tak długo trwa (wcześniej było szybciej ale z każdym rokiem dodajemy nowe funkcje jak widać ze stratą na szybkości ładowania)

Reasumując co powinienem zrobić:
* podejrzewać że drążyć temat optymalizacji lub szukania jakiegoś błędu że generuje zapętlenia i długie wczytywanie
* zastosować cache dla zdjęć których jest bardzo dużo

Czy przeniesienie systemu na model TS-453d czy to złączem 1 Gigabit bo takie mam switch ewentualnie rozbudowa do 2.5 aby nie generować kosztów.


Na koniec wykonałem test ładowania się strony z danymi:
Widać że dane pobierane są bardzo pomału.
upload_2020-7-30_21-23-22.png
 
"wg naszej wiedzy problemem wolnego działania Pańskiej aplikacji nie jest głównie baza danych, a system plików i mnogość wczytywanych obrazków dla danego zamówienia/wyceny"
Odpal narzędzia deweloperskie (F12 w FF lub Chrome), odśwież stronę i przeanalizuj dane w zakładce "Sieć" (lub "Network). Sprawdź ile danych jest przesyłanych i czy rzeczywiście idzie dużo obrazków.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Szybciej w wiaderku byś je przeniósł. Męcz wszystkich odpowiedzialnych za ten fackup.
 
@dziadek-NET - specjalnie zadzwoniłem do kolegi który pracuje w identyczej firmie i pokazałem filmik:
choojowo napisany program + baza danych do optymalizacji (mam nadzieje że to nie MySQL ?)
najlepiej poprawić program bo wygląda jakby pobierał dużo danych w tle - a potem zabrać się za optymalizację bazy danych.
 
Zwracam uwagę programistom na ten problem ale uzyskałem info że "wg naszej wiedzy problemem wolnego działania Pańskiej aplikacji nie jest głównie baza danych, a system plików i mnogość wczytywanych obrazków dla danego zamówienia/wyceny"
No to cache.
W czym to jest napisane?
Poczekaj. Nie wszystkie firmy hostingowej oferują Memcached + Opcache/APC. Pliki statyczne można cacheowac w apache. Wszystko da się zrobić teraz tylko pytanie czy to wina softu czy operatora który nie oferuje żadnych modułów cache.
 
Na koniec wykonałem test ładowania się strony z danymi:
Widać że dane pobierane są bardzo pomału.

Ja bym sprawdził gdzie jest wąskie gardło bezpośrednio na serwerze. Masz taką możliwość ?
 
Odpal narzędzia deweloperskie (F12 w FF lub Chrome), odśwież stronę i przeanalizuj dane w zakładce "Sieć" (lub "Network). Sprawdź ile danych jest przesyłanych i czy rzeczywiście idzie dużo obrazków.

Pokaż załącznik 26873

Pokaż załącznik 26874

Ja bym sprawdził gdzie jest wąskie gardło bezpośrednio na serwerze. Masz taką możliwość ?
Najmocniej przepraszam ale wkleiłem złe okno :|
poniżej aktualne

Pokaż załącznik 26869

W czym to jest napisane?

Nie wiem dokładnie ale poniżej otrzymałem wymagania jakie musi zapewnić hosting:

Do poprawnego funkcjonowania aplikacji wymagane jest:
Serwer
⦁ Apache 2.0/2.2
⦁ mod_rewrite
⦁ obsługa plikow .htaccess
⦁ autoryzacja http
⦁ harmonogram zadań CRON
⦁ możliwość przekierowania domeny na dowolny katalog
⦁ wymagana ilość dostępnego miejsca na serwerze zależy od wielkości wgrywanych plików
⦁ wkhtmltopdf (najlepiej najnowsza wersja 0.12.6 with patched qt)

PHP
⦁ PHP min. 5.6 (również w FAQ SSH)

Opcje PHP
⦁ xml
⦁ mbstring
⦁ curl
⦁ mysql
⦁ json
⦁ ionCube Loader
⦁ Pamięć dla skryptów PHP - wymagana min. 64MB
⦁ Czas wykonywania skryptów – wymagany min. 30 sekund
⦁ Wyłączone session.auto_start
⦁ Wyłączony session.use_trans_sid
⦁ Wyłączony safe_mode
⦁ Włączony short_open_tag

Baza danych
⦁ MySQL min. 5.0
⦁ kodowanie bazy UTF-8
⦁ pojemność min. 100MB

choojowo napisany program + baza danych do optymalizacji (mam nadzieje że to nie MySQL ?)
najlepiej poprawić program bo wygląda jakby pobierał dużo danych w tle - a potem zabrać się za optymalizację bazy danych.
Szybciej w wiaderku byś je przeniósł. Męcz wszystkich odpowiedzialnych za ten fackup.

Hmm... Lubię moich informatyków to podobno startup gdzie pracują studenci :/.
Ogólnie jest OK nie mogę powiedzieć złego słowa program jest stabilny i nie sprawia kłopotu poza tym że długo się ładują zamówienia / wyceny.
i jak mam im przekazać że to jest "choojowo napisany program" ;) ?

Zatem nie jest to wina hostingu tylko kodu programu / źle napisanego programu ? lub bazy

Można to jeszcze naprawić ?

To w takim razie darować sobie łudzenie się że gdybym przeniósł program na Qnap odczuł bym poprawę ?
 
Nie chcesz postawic sobie tego u mnie i przetestowac?
Platforma TS-877 na dyskach SSD ale nie NVMe bo mam trefne, które grzeja się powyzej 70C przy backupu VM. Na VM działa Plesk panel reseller.
 
Nie chcesz postawic sobie tego u mnie i przetestowac?
Platforma TS-877 na dyskach SSD ale nie NVMe bo mam trefne, które grzeja się powyzej 70C przy backupu VM. Na VM działa Plesk panel reseller.

auploads.tapatalk_cdn.com_20200731_0795374db3be3f4c92e5bf9c78323c66.jpg
polecam ok 10-15 stopni zeszło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
i jak mam im przekazać że to jest "choojowo napisany program" ;) ?
nie wiem - to cytat z rozmowy :) - ja bym powiedział , proszę to zoptymilizować bardziej.

w wymaganiach nie widze żadnego wpisu odnośnie cache'owania , jak Silas wspomniał APC czy opcache
dobrze widziałem brak SSLa ?
 
Nie chcesz postawic sobie tego u mnie i przetestowac?
Tak, ale w trakcie rozmowy wyszedł temat prawdopodobnie nie zoptymalizowanego kodu ??

Już się pogubiłem czy to wina serwera czy jednak jak pisze
choojowo napisany program + baza danych do optymalizacji

To wina kodu czy serwera, z pewnością jedno i drugie.
Ale jeśli kodu to muszę najpierw spróbować poprawić optymalizację strony oraz bazy.

Czy na przedstawionych wynikach ładowania się strony jest coś niepokojącego ?
Mnie zastanawia pierwsza pozycja która zabiera mniejszą połowę całego czasu ładowania.

upload_2020-7-30_23-33-59-png.26873
 
jak widać wygenerowanie 221 kB kodu HTML zajeło prawie 20 sekund !

zacząłbym od profilowania strony (czytaj to co ty zrobiłeś) i czemu to tyle zajmuje ?
 
ja bym powiedział , proszę to zoptymilizować bardziej.
OK, właśnie o tym z nimi rozmawiam

Proszę o sugestie albo o co mam ich zapytać celem wskazówki dla nich.
Czy ktoś może polecić firmę która mogła by to zoptymalizować ?

Wiem jeszcze że nasze konto hostingowe daje możliwość obsługi bazy Redis czy to coś pomoże ?
 
Proszę o sugestie albo o co mam ich zapytać celem wskazówki dla nich.
Czy ktoś może polecić firmę która mogła by to zoptymalizować ?
Jeśli wymagają Ion Loadera tzn że kod jest zaszyfrowany.

Jest?

Kolejna kwestia to ponawiam pytanie. Nie chcesz przetestować tego u mnie?
Mógłbym Ci utowrzyc konto customera w panelu Plesk.
 
Mnie zastanawia pierwsza pozycja która zabiera mniejszą połowę całego czasu ładowania.
To nie jest problem, bo ta pozycja zawiera w sobie czas realizacji całości żądania. Bardziej niepokojąca jest liczba żądań - jeśli jest to liczba potrzebna do załadowania jednego zlecenia (listę możesz wyczyścić przez testem ikonką śmietnika w lewym górnym rogu panelu) to ponad 2,5 tysiąca żądań jest zgubne. Na drugim z zrzutów widać, że ładowana jest duża ilość małych obrazków - czy są one widoczne w np. jakiejś liście rozwijanej?
 
dobre pytanie - czy jest potrzeba ładować te 2,5k obrazków w tym momencie ?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. rtorrent 10gbit
  3. karta sieciowa
  4. Ts-253pro
  5. 453d 10gbit
  6. ionCube
  7. hosting www
  8. System nvme