Pomoc migawki w qts hero
Pytanie do znających ten system . Czy da się skonfigurować harmonogram migawek dla wszystkich folderów w puli ? Nie robiąc tego osobno dla kazdego folderu wspołdzielonego?- tymczasowy160
- Temat
- migawki qts hero
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc TS-464 - konfiguracja, ustawienia, propozycje
Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem TS-464. Rozbudwałem NAS o 8GB RAM Patriot Signature Series 8 GB 2666 MHz (PC4-21300) moduł pamięci DDR4 SODIMM - PSD48G26681S. Wszystko działa jak należy. Nas jest podpięty do UPS UT850EG-FR - miałem początkowo jakieś rozłączenia, ale po ponownym spięciu...- buri
- Temat
- działa migawki system volume
- Odpowiedzi: 15
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Tryb odczytu i usuwania
Witajcie, po ponad roku używania dostałem taką wiadomość z centrum raportów: Nazwa aplikacji: Pamięć masowa i migawki Kategoria: Wolumin Wiadomość: [Pamięć masowa i migawki] Przestawiono wolumin „Volumen1” w tryb do odczytu i usuwania. Pula pamięci „1” jest zapełniona. Upewnij się, że w puli...- Qguar
- Temat
- migawki
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Osiągnięto próg zajętości
Witam serdecznieNie wiem za bardzo jak zmienić wielkość puli pamięci. Zgłasza mi że mam przekroczenie mimo że woluminy nie są pełne- halos
- Temat
- migawki wolumin
- Odpowiedzi: 3
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc migawki z innego NAS
Cześć, mam taki przypadek, używam OMV z dwoma dyskami spiętymi w RAID 1 i chciałem wzbogacić to rozwiązanie o wykonywanie migawek. W tym celu polecono mi rozwiązanie QNAPa i zakupiłem TS-251D z jednym dyskiem. I tutaj utknąłem, bo chciałem robić migawki z zewnętrznego źródła jakim jest inny NAS...- Mynthon
- Temat
- migawki
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Qnap TS-412U i brak migawek
Witam grupę,Mam trochę dziwne pytanie, ponieważ posiadam Qnap TS-412U i nie widzę nigdzie opcji zrobienia migawek. Nie ma też odpowiedniej aplikacji do pobrania. Dziwne, ponieważ mam też Qnap TS-453 Pro i tam jest aplikacja Pamięć masowa i migawki.O co chodzi?- tadek
- Temat
- https migawek migawki
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Failed to create snapshot
WitamMimo wyłączonych migawek co jakiś czas dostaje error jak w temacie. Czy gdzieś jeszcze trzeba to wyłączyć?Mam off w (Pamięć masowa i migawki ) nie mam tam zadań backupu- alladyn21
- Temat
- migawki pamięci snapshot storage
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Jestem świeżak :) Proszę o pomoc. TS-230. Dodatkowy dysk.
Witam ponownie Państwa.Wiem że temat pierdyliard razy zapewne wałkowany, ale może znajdzie się ktoś kto zechce mi opisać "krok po kroku" Mam od niedawna TS-230, jeden dysk 4tb, wolumin uproszczony, praca w pojedynkę Chciałbym dołożyć drugi taki sam dysk i sprawić aby na tym drugim była kopia...- logic123
- Temat
- migawek migawki wyłączyć
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Dostępne miejsce na dysku a jego pojemność
WitajcieTak się zastanawiam, mam 251ke z dwoma dyskami 1Tb. Ustawiony w RAID1. Czyli pojemność jednego dysku... dostępne 540Gb. Czyli 460 jest gdzie ? To jak wstawię 2Tb dysk to będę miał 1Tb dostępny ? Trochę dużo przestrzeni jest zarezerwowane dla systemu, można to jakoś sprawdzić na co to...- Mxer
- Temat
- migawki
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Nadmierne przypisanie i migawki
"Zaczynam" przygodę z migawkami i na jednym z posiadanych QNAPów jakiś czas temu skonfigurowałem pulę pamięci oraz wolumin uproszczony/cienki. To QNAP u kolegi więc nie zaglądam tam codziennie, ale dzisiaj się zalogowałem i widzę ostrzeżenie o osiągniętym progu (czyli kończy się miejsce na...- maks87
- Temat
- migawki
- Odpowiedzi: 6
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Migawki z CLI
Hej,Możecie podpowiedzieć jak pousuwać snapshoty z CLI? Bo w GUI nie widzę żadnych, a zajmują miejsce i to dużolvsWersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1495 Build 20201123 Model serwera: QNAP TS-877- AmberosPeros
- Temat
- migawki snapshot
- Odpowiedzi: 0
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Pamięć masowa i migawki - błąd miejsca na woluminie
Dzień dobry Mam mały zgryz bo wywala mi w logach taki błąd:i nie umiem się z nim ogarnąć. Niby wszystko wydaje się ok miejsca jest w cholerę.Nie pasuje mi ta subskrypcja bo nie wiem co to jest przetłumaczone chyba po Chińsku ;)Po najechaniu na Subskrypcja wypisuje mi takie cusik...- SebekW
- Temat
- błąd migawki pamieć
- Odpowiedzi: 4
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Migawki systemu nie uwzględniają Qsync'a ?
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.2 Build 20200529 Model serwera: QNAP TS-451AWitam,zacznę od początku : w zeszłym tygodniu zrobiłem migrację dysków na większe, bo kończyło się miejsce (migawki zajmowały ponad 4.4 TB).Skorzystałem z poradnika i wszystko poszło bez problemów, no może poza...- Sycamor
- Temat
- było color danych folder migawki
- Odpowiedzi: 49
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- J
Pomoc Nie mogę stworzyć wolumenu statycznego
Uruchomiłem TSa od zera z trzema dyskami 8TB. Zdecydowałem się na RAID5. Jak wszystko zadziała włożę do TSa czwarty dysk na którym wcześniej był system. Na tym czwartym dysku mam dane, które chcę przerzucić na TSa. Po tym dysk wyczyścić i dołączyć do macierzy. Na starym dysku był założony...- Jacek Szulc
- Temat
- migawki pula pamięci raid5 statyczny wolumen
- Odpowiedzi: 5
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc TS832xu - pamięć masowa i migawki - ładowanie 0% i stoi
cześć,opis: TS-832xu dyski: 4x6tb (toshiba hdwn160) (nówki) - Raid10problem: gdy z menu przechodzę do "pamięć masowa i migawki" zaczyna mielić bez końcaPytanie: jak sobie z tym poradzić?Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1146 Build 2019/12/06 Model serwera: QNAP TS-832xu...- mayo_O
- Temat
- brak migawki pamieć
- Odpowiedzi: 14
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Wolumen: dynamiczny, uproszczony, pełny, statyczny, gruby - nazewnictwo?
Ogólne pytanie do wolumenów, w róznych poradnikach i tematach są opisy do wolumenów, lecz moim zdaniem nomenklatura nie jest do końca jasna. Z tego co widzę w opcjach QNAPa można wybrać trzy: - statyczny - pełny - uproszczonyW innych zródłach są znowu nazwy tj: gruby, dynamiczny.Ogólne...- dayus
- Temat
- miejsca migawki statyczny volume wolumen
- Odpowiedzi: 11
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- N
Pomoc Backup Migawek
Witam. Mam NAS, do którego podłączyłem za pomocą USB zewnętrzną macierz RAID (jednostkę rozszerzającą). Robię kopię bezpieczeństwa folderów za pomocą Hybrid Backup i wszystko pięknie śmiga. Chciałbym jeszcze zrobić backup migawek na macierz zewnętrzną, ale w trakcie tworzenia replikacji NAS...- NaLesnik
- Temat
- backup migawki
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- D
Pomoc Podstawowe ustawienia, dysku, qnapa, jak i sama konfiguracja.
Witam wszystkich oraz każdego z osobna :)Jestem od nie dawna posiadaczem na razie TS-231P jak się sprawdzi i okaże że za mało to może coś lepszego. Chciałbym od razu poinformować że starłem się szukać po forum, FAQ jak i na samej stornie Qnapa. Na część pytań uzyskałem odp, a co do...- Diabel200
- Temat
- backup chmura dostęp do danych migawki qnap
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Migawki - "osiągnięto wartość progową puli magazynu"
Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1064 Model serwera: QNAP TS-251 Hej, Mam komunikat,że pula magazynu jest pełna a pokasowałem migawki i z tego co widzę jest miejsce na dysku, jednak ostrzeżenie widnieje i świeci się dioda na czerwono na Qnapie. Jak to można naprawić?- Mafox_
- Temat
- brak miejsca migawki ostrzeżenie
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- N
Pomoc Brak miejsca na NAS
Witam. Proszę o wyjaśnienie komunikatu:Osiągnięto wartość progową puli magazynu 1. Zbyt mała ilość miejsca do magazynowania może doprowadzić do zmniejszenia wydajności. Sprawdź dostępne miejsce lub dostosuj wartość progową.Niby komunikat oczywisty, ale wydaje mi się, że na moim serwerze...- NaLesnik
- Temat
- brak miejsca migawki nas
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu