- J
Pomoc Jaka rozdzielnica?
Cześć Jaka rozdzielnice / szafę polecacie pod inteligentny dom ? Sterowanie - mam 3 poziomowy dom ( piwnica parter poddasze użytkowe ) + ogród. Najlepiej jedna główna rozdzielnica czy robic podrozdzielnice. Co sądzicie o Ampio?- janeks
- Temat
- sieć tylko
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Smart Home: Home Assistant, Zigbee, IoT
Pomoc TS-351 Virtualization Station i Virtual Switch
Cześć wszystkim.Postanowiłem na swoim serwerze NAS uruchomić maszynę wirtualną na której uruchomiony jest linux z serwerem www. Czy można jakoś skonfigurować to środowisko żebym mógł łączyć się z sieci lokalnej do wirtualnej maszyny z serwerem www? Mój qnap wyposażony jest w jeden port...- Gadgett
- Temat
- sieci switch tylko
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Wirtualizacja: Virtualization Station i zewn.
Pomoc UPS QNAP TS-473A
Witam,Mam pytanie czy jeśli QNAP w liście kompatybilnych UPS z marki CYBERPOWER dla TS-473A ma do wyboru tylko ten model to znaczy ze tylko ten model będzie działał tak by można było nim sterować spod QNAPA? Czy inne modele z CyberPower już nie będą współpracować?może ktoś używa UPS'a z...- accid
- Temat
- cyberpower modelu tylko
- Odpowiedzi: 25
- Forum: Kompatybilność dysków i urządzeń peryferyjnych
Pomoc Dziwne zachowanie kamery - problem z wifi
Na wstępie napiszę, że temat (chyba) nie dotyczy wprost QNAPa, ale być może ktoś z Was wpadnie na pomysł co jest nie tak.W domu mam podłączone dwie kamerki do QVR Pro, obie działają w sieci po wifi. Jedna to Dahua C26 i z tą nie ma żadnego problemu. W QVR jest ten model na liście więc ją tak...- maks87
- Temat
- kamery może tylko
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
- D
Witam forum jaki qnap?
Witam jestem nowy na forum witam wszystkich :). Ma dylemat, interesuje mnie tani qnap który będzie służył tylko do pobierania torrentow gdy ja bede w pracy z możliwością dodawania ich zdalnie przez aplikacje w telefonie, dodatkowo będzie służył jako backup dwóch iPhonów i jednego MacBook, dyski...- Dealer25
- Temat
- forum kupić tylko witam
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc konfiguracja nordvpn dla rtorrent
Witam Jak skonfigurować tylko rtorrenta żeby pobieranie było szyfrowane przez nordvpn w nasie?- guffi
- Temat
- qnapa rtorrent tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Rtorrent 15
- S
Pomoc Jaka kamera
Przepraszam, że zawracam gitarę, ale oficjalna tzw. "lista kompatybilności QNAP" to jakiś ponury żart (mogliby zrobić coś nadającego się do przeszukiwania), a innych nie mogę znaleźć. Szukam zewnętrznej kamery do monitoringu otoczenia domu, która: - nie wymaga apek mobilnych i tworzenia kont na...- swap
- Temat
- kamera kamery onvif tylko
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?
WItam, chciałbym nieco przyspieszyć swoje urządzenie (TS-253A). Na tą chwile mam 2 dyski hdd po 1TB), zastanawiam się nad zakupem 1TB SSD, więc konfiguracja była by 1SSD +1HDD - czy to ma sens? Chodzi mi o to ile pożyje ten SSD, nie planuje non stop uzupełniać tam danych - głównie odczyt- selekta
- Temat
- system tylko
- Odpowiedzi: 13
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc QuFirewall ustawienia dostepnosci tylko w lokalnej sieci
Czesc wszystkim, prosze o rade, jak ustawie w QuFirewall - Include subnets only, to oznacza, ze nikt niewidzi tego Qnapa z zewnatrz to znaczy niemozna atakowac i dostepnosc jest tylko z lokalnej sieci? Bo wciaz moge aktualizowac zegar, firmware itd, to nierozumiem tego, dziekuje za wyjasnienie...- Unicorn
- Temat
- dziękuję qufirewall sieci tylko
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Multimedia Console
Witam,1. Przygotowałem folder współdzielony o nazwie Multimedia na DataVol2 z podfolderami ZDJĘCIA / FILMY / MUZYKA 2. Zainstalowałem Multimedia Console wskazując, iż instalację ma wykonać na DataVol1 bo tu jest SSD i aplikacjeJakie było moje zdziwienie, iż po tej instalacji folder...- JohnyB
- Temat
- console multimedia tylko
- Odpowiedzi: 9
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
Pomoc Nie umiem podłączyć się do dysków sieciowych
mam tego nasa od 4 tygodni i nie umiem nic na niego wgrac.Maciez raid 5. 3x6TB- Leszek Nowy
- Temat
- tylko
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Zdjecia z Kamer
Witam serdecznieChcę uzyskać prostą funkcje... ale te aplikacje po prostu chyba mnie już przerastają. Mam kamerę hikvision... mam też rejestrator. Robi to swoją robotę i działa. Opcja z rejestratorem w QNAP działała... jakoś tak. Nie istotne już teraz. Chcę aby 1 kamera robiła mi zdjęcie co...- GrzesiekGik
- Temat
- działa hikvision kamera table tylko
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance
Recenzja Qlocker - czyżby to koniec QNAP-a dla użytkowników domowych ?
Witam, Na początek zdefiniuję co mam na myśli pod pojęciem "użytkownik domowy", czyli taki jak ja. Nie mam wykształcenia informatycznego, skończyłem medycynę i więcej wiem o covidzie niż o wirusach komputerowych.QNAP wydawał mi się idealnym rozwiązaniem moich potrzeb i przed długi czas tak...- doc_pb
- Temat
- było teraz tylko
- Odpowiedzi: 29
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Pomoc Pomocy proszę, padłem ofiarą Qlockera - czy jest opcja odzyskania plików ?
Witam, Padłem ofiarą qlocker=a, wszystko jest z rozszerzeniem 7z. Czy mam szansę na odzyskanie plików ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Pozdrawiam,- doc_pb
- Temat
- backupu danych może plików tylko
- Odpowiedzi: 38
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc QTS 5 - brak dostępu do QNAP
Kilka minut temu chciałem połączyć się do serwera VPN na QNAPie z QTS 5 i się nie udało. Więc połączyłem się przez Team Viewer do jednego z komputerów w tamtej lokalizacji i z niego również nie mogłem się dostać na QNAPa. Ping odpowiada, ale ani przez SMB ani przez www nic nie działa (SSH nie...- maks87
- Temat
- dostęp porty qnapie tylko
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc QuFirewall Brak możliwości przechodzenia po Profilach
Dzień dobry Mam pytanko bo QuFirewall przestał mi poprawnie działać i coś świruje. Jak po instalacji go konfiguruję i potem przechodzę już do aplikacji mam wyłączony. Mogę go włączyć tylko na Profilu o nazwie Include Subnets Only.Na Restricted i BASIC nie idzie ani włączyć qufirewall ani...- SebekW
- Temat
- może qufirewall tylko
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- D
Pierwszy dysk NAS, ale jaki ... ?
Witajcie Od kilku lat noszę się z zamiarem kupna własnego dysku NAS (do tej pory, subskrypcje Onedrive, Dropbox) Miesięcznie dochodzi mi ok 10-20 GB danych, głównie multimedialnych. W domu potrzebny jest dostęp do danych z 2 laptopów, dwóch tabletów i smartfonów. Potrzebowałbym mieć automatyczny...- dav000
- Temat
- dyski mieć system tylko warto
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Prośba o dobór dysków do TS-453D
Cześć, im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości jak skompletować dyski do NASZakupiłem serwer QNPA TS-453D-4GB rozbudowany do 16GB. Planowałem 2 dysków HDD 4TB pracująch w RAID 1, padło na IronWolf ST4000VN008 ze względu na rok produkcji 2019 Myślałem o zakupie karty QM2-2S-220A i dysk SSD...- Revvers
- Temat
- drugi dysków jeżeli ts-453d tylko
- Odpowiedzi: 24
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- P
QNAP QTS 5.0 - Charakterystyka najnowszej wersji systemu operacyjnego serwerów NAS QNAP
Producenci serwerów NAS starają się, jak tylko mogą, by przyciągać uwagę nowych klientów, a także zachęcić istniejących do pozostania przy marce lub, by pokusili się oni o inwestycję w nowy, mocniejszy sprzęt. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż konkurencja nie śpi i nie daje wytchnienia. Pole do...- PurePC.pl
- Temat
- serwerów systemu tylko wersji
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
Pomoc migawka tylko jednego pliku
hej, Mam pytanie - Chciałbym mieć możliwość przywracania pliku projektu do wcześniejszych wersji prawym przyciskiem myszy w windowsie 10. W tym celu utworzyłem udział na Qnapie i zamapowałem w Windows. i teraz tak... chciałbym wykorzystać do tego migawki ale tylko do tego jednego pliku...- Mafox_
- Temat
- color migawka pliku tylko
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)