Pomoc Funbox, jak przekierować port 80 (lokalnie)
Strzała ;)Stety niestety zmieniłem wczoraj operatora na orendźa światłowodowego.Mam problem z działaniem stron www w sieci lokalnej. Czytam neta, że to podobno problem znany, ale może ktoś ko pokonał ;)Przekierowałem w "funboxie 6" porty do ftp, ssh i www. Wszystko działa poza www(80). W...- Gregor
- Temat
- działa lokalnej port sieci tylko
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- I
Pomoc Utracony backup
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1652 Model serwera: QNAP TS-453DPomocy!!! Do Qnapa dokupiłem obudowę rozszerzającą TR004U. Utworzyłem na nim macierz RAID 0 i zrzuciłem wszystkie dane z volumenu systemowego który był starego typu (Legacy). Chciełem przerobić Legacy na thick. Po usunięciu...- iszczyg
- Temat
- backup color dyski tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Recenzja O bezpieczeństwie raz jeszcze....
Zacznę od utopii bezpieczeństwa NASa - zabezpieczeń nie do złamania. Jak tylko kupujesz nowy NAS, pierwsze co robimy to wyciągamy z kartonu i stawiamy na półce, ALE UWAGA kluczowe - bez podłączenia do sieci. W ten sposób macie zabezpieczony NAS w 100% przed jakimikolwiek atakami.Tyle z...- Ice
- Temat
- było portów połączenia sieci tylko
- Odpowiedzi: 13
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
- Y
Pomoc Synchronizacja zdjęć przez Qsync Pro
Witam serdecznie,mam zewnętrzny adres IP i zauważyłem w logach, że dosyć często ktoś chce się (delikatnie mówiąc) "zalogować" na mój serwer więc postanowiłem wyłączyć przekierowanie portów na Qnapa, jednak tu pojawił się problem ponieważ używam aplikacji Qsync Pro na telefonach do...- yarpen
- Temat
- color qsync tylko zdjęć
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Route, iptables - help
Cześć,mam problem, który chciałbym w końcu rozwiązać, a urządzenie chyba daje mi taką możliwość ale nie przez gui tylko ssh.Na routerze asus mam skonfigurowanego klienta VPN (sstp), kiedy go odpalam (łączy się do firmy) to cały ruch z sieci wew. leci po vpn, przez co ze świata (zew. stały...- fnx
- Temat
- działa routerze tylko urządzenia
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc QMAIL 3.0 płatny?
Dzień Dobry Dzisiaj poproszono mnie o aktualizację Qmaila z 2.4 >3.0. Jakie są różnice? Będzie płatny? czy tylko jakieś dodatkowe funkcje? Używam do backupu maili firmowych i ewentualnego przeszukiwania archiwum. Jest jakaś alternatywa dla tego programu? Bo po doświadczeniach z nim uważam, że...- dawidk1978
- Temat
- color działa qmail agent tylko
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
Pomoc Jak przegrać dużą ilość danych z serwera na serwer po sieci lokalnej ?
Witam,z racji przenosin starego TS-453 A do nowej siedziby mam go do dyspozycji przez jakiś czas. Postanowiłem przy okazji postawić system od nowa, a w swoim TS-651 zmienić dyski z 6 x 4 TB (RAID 5) na 512 GB SSD (system) + 4 x 8 TB (RAID 5).Ale najpierw muszę "zgrać swoje dane (TS-651 ->...- Sycamor
- Temat
- color rsync serwer tylko
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Przy piwie Nowa instalacja LAN + TS-453D + Loxone - podstawowe pytania
Dzień dobry, witam wszystkich.Jest to mój pierwszy NAS i pierwszy QNAP. Oprócz magazynu dokumentów, plików (z czasem RAID 1) i DL/UL plików BT. jego drugim podstawowy zadaniem będzie monitoring do 10 kamer IP. Umieszczę go w nowo wybudowanym domu, więc instalacje robię od podstaw, wraz z...- Varia
- Temat
- pamięci quote tylko
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Rozszerzenie na magazyn danych
Przymierzam się do zakupu tego urządzenie qnap tr-002 i tak się zastanawiam czy by nie można było czegoś innego kupić do magazynowania danych bo dla mnie to za drogo trochę bo to kosztuje około 7 stów. Może proponujecie co innego kupić żeby miał funkcję usypiania i wznawiania w razie potrzeby?- guffi
- Temat
- dyski dysków innego tylko
- Odpowiedzi: 15
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- J
Potrzebna pomoc przy odzyskaniu danych z NAS-a, RAID1 dwa dyski
Witam serdecznie, pierwszy raz piszę na tym forum, przy okazji problemu z moim NAS-em (QNAP TS-239 PRO). Po wielu latach bezproblemowego działania skończył swój żywot (po uruchomieniu włącza się tylko wentylator i nic więcej nie działa, brak sygnałów, kontrolek). Pogodziłem się już z jego...- jarekan
- Temat
- danych dyski pomoc tylko
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Witaj nieznajomy!
Recenzja TS-131K - chłodna opinia po zakupie
Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu serwerka, który w domu zastąpiłby leciwy, ale jakże doskonały jak na swoje czasy Zyxel NSA310. Ponadto mam dosłownie kilka stronek wizytówek i uznałem, że bez sensu jest płacić za hosting jak można to w "łatwy" sposób skonfigurować u siebie. Jednak...- goruss
- Temat
- chyba jednak może można station tylko
- Odpowiedzi: 25
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Recenzja Zmiany oprogramowania niekoniecznie na lepsze np: CAYIN
Witajcie, QNAP aktualizuje oprogramowanie i niby OK. Nie pyta użytkownika czy użytkownik zgadza się na wyłączenia jakiejś funkcjonalności tylko razem z aktualizacją zabezpieczeń/bezpieczeństwa jest zmuszony do zmiany funkcjonalności albo wyłączenia funkcjonalności. Tak jest z oprogramowaniem do...- jk.1
- Temat
- działa forum tylko
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Pomoc MidnightCommander 4.8.20.0 brak dostępu
Zainstalowałem z Qnap Club aplikacje MidnightCommander 4.8.20.0. czytając forum powinno po uruchomieniu zapytać login i hasło ale zamiast tego uruchamia tylko przeglądarkę z pusta stroną. Port 18888 jest dostępny, serwer www włączony. Proszę o pomoc co może być przyczyną braku dostępu do MC ...- BB77
- Temat
- brak hasło login tylko
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
- R
Pomoc Widoczna struktura folderów, ale nie ma plików
Cześć,Ostatnio gdy robiłem aktualizację firmware'u NAS'a to nie co się zdziwiłem. Myślałem, że wszystkie ustawienia, konta użytkowników skonfigurowane udziały etc. zostają. Uruchamiam ponownie NAS'a i się wystraszyłem. Nie ma nic. Ale dowiedziałem się, że nic się nie wymazało tylko NAS zrobił...- radek.w.1996
- Temat
- chyba color folder tylko
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Odtwarzanie multimediów w plex
Dobry wieczór Da radę na 2x xiaomi mi box s z apką plex i X96 MAX Plus link odtwarzać w kodi z wtyczką plex multimedia z qnapa i dodać z rtorrent pro filmy co się ściągnęły do plexa.Wersja oprogramowania 4.4.3.1400 Build 20200817 Model serwera: QNAP TS-251D- guffi
- Temat
- filmy plex plexa tylko
- Odpowiedzi: 15
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Pomoc Nieuruchamia się kodi
Witam zainstalowałem kodi 18.8.0.0 z qnapclub.eu i nie chce się uruchomić. Czy to tylko przez hdmi uruchamia się kodi jak jest podłączony nas do tv/monitora czy nie? co to może byćWersja oprogramowania 4.4.3.1381 Build 20200729 model qnapa: TS-251D- guffi
- Temat
- hdstation kodi tylko
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Serwery multimediów (Plex, Jellyfin, Emby, DLNA)
Poradnik - czy NAS jest dla nas?
Pomysł na taki wpis nasunął mi się po rozmowie z sąsiadem o tym, czy on w ogóle potrzebuje NAS, bo nasz wspólny znajomy (sieciowiec i admin w dużej firmie) stwierdził, że on się do tego nie nadaje, niech sobie kupi rejestrator do kamer i nic mu więcej nie potrzeba.Na szczęście dla tego...- Ice
- Temat
- kamer nas serwer tylko żeby
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Pomoc Ustawienia rTorrent
Witam, prosiłbym o korektę ustawień do jak najlepszej, nie używam publicznych trakerów, łącze 1Gb/300MbCzy "UDP port to use for DHT" mam również otworzyć na ruterze ?Firmware version: 4.4.2 Build 20200512 Model name: QNAP TS-251- scarecrow
- Temat
- może rtorrent tylko ustawienia
- Odpowiedzi: 28
- Forum: Rtorrent 15
Pomoc Blokowanie zewnętrznych adresów IP
Od jakiegoś czasu regularnie otrzymuję komunikaty typu:Jak mogę zablokować konkretne adresy, żeby się pozbyć czegoś podobnego lub ewentualnie zrobić listę adresów dopuszczonych. I gdzie to zrobić. Taka czarna lub biała lista. Dla całego NAS nie konkretnej aplikacji.Firmware version...- wojtekdu
- Temat
- ip tylko
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc AUTOTOOLS - nie przenosi plików
Autotools skonfigurowany tak aby przenosił pliki po pobraniu, a to co robi to tylko kopiuje je do nowej skonfigurowanej lokalizacji w autotolls.lokalizacja plików "roboczych" jest w: \\klin\Rdownload Chciałbym aby przenosił a nie kopiował- jaroj
- Temat
- hardlink katalogu plików tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Rtorrent 15