qnap ts-251D do domu

guffi

ZFS Master on QTS!
Q's Expert
13 Marzec 2020
342
3
18
28
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam zamiar kupić server nas qnap ts-251D i mam kilka pytań:
-Jak bym przez dlna z nasa puścił sygnał video fullhd do 4 urządzeń xiaomi mi box s przez wifi ac 5GHz programem plex i ściągały się pliki z prędkością 500Mb/s to by dał radę ten nas.
-wystarczy do tego 8GB ram?
 
albo DLNA albo plex , zdecyduj sie.

i ściągały się pliki z prędkością 500Mb/s to by dał radę ten nas.
przez ściągały rozumiem pobieranie z Internetu - chyba że mówisz o pobieraniu w domu , wewnątrz sieci ?
Tak czy siak, wifi będzie cię limitowało.

Pamiętaj że Wifi na 5 GHz gorzej przenika przez ściany.

-wystarczy do tego 8GB ram?
8 GB RAM - będzie dobrze.
 
Nas ma port 1GB więc raczej zależy wszytko od wydajności dysków jakie włożysz i w jaki RAID je zepniesz. Dalsze ograniczenia to już kwestia dobrego routera oraz czy materiały będą transkodowane w locie.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 
Mam zamiar kupić router asus rt-ac65p a dysk hdd to nie starczy z wd red 5400 obrotów, robiłbym Raid1
 
a po co ci raid 1 ?

router w porządku
bo chciałbym tak zrobić jak by padł dysk jeden to wymienić na nowy i tak bym nie stracił swoich danych.
albo DLNA albo plex , zdecyduj sie.

i ściągały się pliki z prędkością 500Mb/s to by dał radę ten nas.
przez ściągały rozumiem pobieranie z Internetu - chyba że mówisz o pobieraniu w domu , wewnątrz sieci ?
Tak czy siak, wifi będzie cię limitowało.

Pamiętaj że Wifi na 5 GHz gorzej przenika przez ściany.

-wystarczy do tego 8GB ram?
8 GB RAM - będzie dobrze.
nas będzie podłączony kablem cat6 i będę ściągał z netu
 
bo chciałbym tak zrobić jak by padł dysk jeden to wymienić na nowy i tak bym nie stracił swoich danych.
okej, tylko pamiętaj że dyski kupujesz w tym samym czasie .. a wg mnie - filmy i seriale nie są warte raid1.

nas będzie podłączony kablem cat6 i będę ściągał z netu
Zgadzam sie - ale to połowa tortu - nas pobrał te filmy i za pomocą Wifi (złoo) wysyłął go będzie do miboxa , i tu jest słaby punkt tego.
 
bo chciałbym tak zrobić jak by padł dysk jeden to wymienić na nowy i tak bym nie stracił swoich danych.
okej, tylko pamiętaj że dyski kupujesz w tym samym czasie .. a wg mnie - filmy i seriale nie są warte raid1.

nas będzie podłączony kablem cat6 i będę ściągał z netu
Zgadzam sie - ale to połowa tortu - nas pobrał te filmy i za pomocą Wifi (złoo) wysyłął go będzie do miboxa , i tu jest słaby punkt tego.
to jaki najlepiej raid zrobić do hdd? a wifi to trzeba testować jak to działa.
 
więc czym sie przejmujesz ? - system na SSDku - na filmy/seriale dysk 10 TB i tyle
A na system na to już jest ssd w qnapie czy trzeba dodatkowo kupić? i myślę dwa dyski hdd po 5TB wd red i będzie git?
 
żaden qnap nie ma dysków, musisz je osobno zakupic
 
upload_2020-7-17_14-32-57.png

tylko pamietaj że M.2 to nic nie znaczy
bo pytanie czy karta która wybierzesz - bedzie wspierać dyski SATA czy NVMe ?
 
26359.png

tylko pamietaj że M.2 to nic nie znaczy
bo pytanie czy karta która wybierzesz - bedzie wspierać dyski SATA czy NVMe ?
podaj mi że by było na nvme a jak za drogie to na sata bo jestem nowy w temacie i jeszcze nie ogarniam wszystkiego.
 
A weź sobie zrób system na ssd, tak jak mówią. Możesz zrobić nawet w RAID1 na dwóch 1tb czy 2tb, a filmy na zewnętrznym pod USB. Filmy to nie złoto, żebyś nie mógł odzyskać.
 
A weź sobie zrób system na ssd, tak jak mówią. Możesz zrobić nawet w RAID1 na dwóch 1tb czy 2tb, a filmy na zewnętrznym pod USB. Filmy to nie złoto, żebyś nie mógł odzyskać.
żeby podłączyć ssd na nvme to trzeba kartę rozszerzeń? czy już jest miejsce na ssd w nasie?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qnap jaki kupić
  2. Karta m.2 nvme