TS-251+ czy TS-253A ?

Surowe osiągi na czym sprawdzałeś, że wyszła aż tak duża różnica aby była odczuwalna dla nas ??
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Po paru dobrych tygodniach zastanawiania/porównywania/gdybania wybrałem w końcu TS-451+ (któryś z Was kiedyś napisał, że apetyt na dyski cały czas rośnie, więc uzbierałem funduszu na czterodyskowca ;) )
W czym (w mojej opinii) przeważa TS-451+ nad TS-453A?
- cena
- RAM (niby jest 2 GB, ale i tak docelowo mam zamiar kupić 8 lub 16 GB, więc 4GB w TS-453A mnie nie urządzał)
- trochę mocniejszy procesor
- wg producenta, trochę cichszy

Co ma TS-453A, za co się płaci, a można nie wykorzystać?
- karaoke
- 4 licencje na kamery (w mieszkaniu mi to nie potrzebne)
- 2 HDMI
- 4GB RAM - i tak do wyrzucenia/sprzedania te kości w przypadku chęci rozbudowy do 8/16 GB
- ma sprzętowe wsparcie szyfrowania AES (czy wszyscy szyfrują dyski i mają potrzebę takiego wsparcia?)
- wsparcie dla VMWare, Citrix i coś tam jeszcze - w domu raczej tego nie wykorzystam
- 4 interface'y sieciowe - nie mam wiedzy jak wykorzystać tyle interface'ów - chyba tylko po to, żeby przyspieszyć transfery (ale po co mnie to w domu?)
 
Co ma TS-453A, za co się płaci, a można nie wykorzystać?
- karaoke
- 4 licencje na kamery (w mieszkaniu mi to nie potrzebne)
- 2 HDMI
- 4GB RAM - i tak do wyrzucenia/sprzedania te kości w przypadku chęci rozbudowy do 8/16 GB
- ma sprzętowe wsparcie szyfrowania AES (czy wszyscy szyfrują dyski i mają potrzebę takiego wsparcia?)
- wsparcie dla VMWare, Citrix i coś tam jeszcze - w domu raczej tego nie wykorzystam
- 4 interface'y sieciowe - nie mam wiedzy jak wykorzystać tyle interface'ów - chyba tylko po to, żeby przyspieszyć transfery (ale po co mnie to w domu?)

Pod wieloma względami się z Tobą zgadzam. Tym bardziej że na allegro sprzedają od razu zestawy o jakich wspomniałeś (wyrzucone ramy standardowe i dorzucone 8GB). Gdzie zestaw 251+ jest nadal tańszy od 253A o ~150zł.

Patrząc od tego z innej strony tzn. od strony użytkownika który kupuje pakiety gotowe ze sklepu (takie jak daje producent) w moim odczuciu bardziej się opłaca 253a od 251+ w podstawowej wersji ze względu na ilość pamięci ram w standardzie 4 do 2. Gdzie przy wirtualizacji 4 będzie niezbędne dla systemu. Wiec na pytanie czy warto dorzucić pieniądze uważam ze warto.

Przy zestawach już z Update ram gdzie zarówno 253A i 251+ ma po 8 GB już sytuacja zaczyna się zmieniać i w tym wypadku bardziej bym się przychylał do 251+

Należy pamiętać o tym ze 253A je mniej prądu i powinien być cichszy a dla niektórych to bardzo ważne. Jest też więcej portów z których pewnie i tak się nie skorzysta.

Ja mimo wszystko wybrałem 253A z powodu LinuxStation (251+ ma również tą opcję) oraz wyjścia audio. NAS będzie stał w bardzo mały mieszkaniu gdzie telewizor po części ma przejąć narzędzie komputera PC, dlatego też te parę funkcji zaważyło na tym i dorzuciłem te 150zł.

P.S. Karaoke też będę korzystał w przyszłości =P.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus