Pomoc Kopia całego dysku na inny w 2 kieszeni
Witam,jestem tutaj nowy. Z Qnapem bawię się od kilku msc. Po tym czasie postanowiłem zmienić na coś mocniejszego niż ARM.Ustawiłem sobie wszystko w systemie pod siebie łącznie z danymi i potrzebuję porady.W moim Qnapie mam 1 dysk z Woluminem statycznym. Chciałbym sklonować ten dysk abym w...- fnx
- Temat
- dysku działa kopia system zrobić
- Odpowiedzi: 14
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Nadawanie uprawnień do folderów z poziomu Windows
Witam wszystkich,Mam nietypowy problem z nadawaniem uprawnień do folderów z poziomu Windows. Najpierw trochę informacji: - na QNAP wszyscy użytkownicy mają założone swoje konta w (login to 6 liter), - włączyłem na QNAP zaawansowane zarządzanie uprawnieniami, - nie ma domeny Active Directory...- inteligent
- Temat
- działa login nazwa uprawnień użytkownicy windows
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc TS-251+ problem z diodami/BIOS. Urządzenie działa
Hej.Przed wczoraj dostałem używany TS-251+. Urządzenie z tego co mi wiadomo jest po naprawie pogwarancyjnej. Urządzenie obecnie działa, ale nie mam pojęcia jaki był powód naprawy i co było przyczyną usterki.Problem obecnie polega na tym, że po podłączeniu zasilacza, przy wyłączonym...- Pitagoras
- Temat
- działa problem rozwiązany ts-251+
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
- A
Pomoc Odtwarzanie treści multimedialnych na TV.przez hdmi.
Witam. Mam problem z odtwrzaniem zawarości mojego TS-251+ na ekranie telewizora. Przy podłączeniu do telewizora nic nie działa. Wyświetlają się tylko standartowe ikony programów HD station. Do czego jest ten załączony do zestawu pilot? Męczę się z tym od wielu dni i nic. Liczyłem że poprzez HDMI...- adam4403
- Temat
- działa może zdjęcia
- Odpowiedzi: 2
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- P
Pomoc Audio z pominięciem tv
Jak ogarnąć temat odtwarzania muzyki z pominięciem tv? Wzmacniacz stary Yamaha AX-900, ale to nie problem bo puszczę przez dac. Czy są jakieś apki na smartfona za pomocą których odpalę pliki flac z qnapa bez użycia tv? Dopiero zagłębiam się w tajniki qnap, a słyszałem wiele dobrego na temat...- pomorcev
- Temat
- audio chyba działa połączenia problem
- Odpowiedzi: 9
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
Recenzja Zmiany oprogramowania niekoniecznie na lepsze np: CAYIN
Witajcie, QNAP aktualizuje oprogramowanie i niby OK. Nie pyta użytkownika czy użytkownik zgadza się na wyłączenia jakiejś funkcjonalności tylko razem z aktualizacją zabezpieczeń/bezpieczeństwa jest zmuszony do zmiany funkcjonalności albo wyłączenia funkcjonalności. Tak jest z oprogramowaniem do...- jk.1
- Temat
- działa forum tylko
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Kącik użytkownika: Opinie, komentarze i testy
Pomoc Boxafe - czy to działa ?
Witam,Czy ktoś tego używa, jeżeli tak to proszę o ocenę. Sprawdza się to rozwiązanie. Ciekawy jestem waszych opinii.Pozdrawiam Robert Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1466 Model serwera: QNAP TVS-871U-PR- wilku1
- Temat
- color działa
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Centrum aplikacji (App Center / QPKG)
Pomoc problem z serwerem multimedialnym
witam, Jeśli to niewłaściwy dział, proszę admina o przeniesienie we właściwe miejsce. Mianowicie, mam dziwny problem w mojej sieci domowej. Schemat uproszczony sieci załączam na obrazku (sorry za jakość - rysowałem razem z córką :) ).Problem jest związany z odtwarzaniem filmów z serwera...- lordwader
- Temat
- działa problem sieci
- Odpowiedzi: 42
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Przełączanie trybu wyświetlania
CześćMam problem podczas oglądania filmów bezpośrednio na QNAP - używając Plex playera na HD station gdzie podczas streamingu do urządzeń wszystko jest ok. Oglądając natywnie jest efekt jakby "traciła" się klatka co sekundę. Poczytałem że powinienem włączyć (w PMS) opcję "Zezwól na...- gekko44
- Temat
- color działa
- Odpowiedzi: 7
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- M
Pomoc QuLog Center serwer logow
Witam W Qnap był sobie serwer logow a w nim log z informacja jaki user mail dostęp do jakiego pliku, na dniach w nowej wersji w miejsce serwera logów pojawiło sie QuLog Center i tam nie ma tego albo nie mogę wyszukać- mevis
- Temat
- aktualizacji center działa qulog serwer
- Odpowiedzi: 16
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Po ostatniej aktualizacji występuje problem z wejściem do NAS
Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.1.1456 Build 15/10/2020 Model serwera: QNAP TS-231PPo ostatniej aktualizacji 16.10.2020 pojawił się problem z dostępem do NAS. Jak chcę się dostać poprzez przeglądarkę to uruchamia się tak jakby było to łącze z przed naszej ery. Dostęp do ftp tak samo. Ping...- fido
- Temat
- było color console działa
- Odpowiedzi: 20
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Problem z mapowaniem dysków na jednym z kilku komputerów w sieci.
Witam, posiadam od kilku lat w firmie dysk QNAP TS-251A, który używany jest wyłącznie jako serwer plików. Do niedawna nie miałem z nim żadnych problemów. Do serwera jednocześnie loguje się od 5 do 20 stanowisk (LAN). Na 19 z nich wszystko działa jak działało, ale na jednym od tygodnia...- pacmann
- Temat
- color działa komunikat problem uprawnień windows
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- D
Qsnatch atakuje NAS-y QNAP. Ponad połowę infekcji wykryto w Europie
Użytkownicy NAS-ów firmy QNAP powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich urządzeń. Agencja CISA ze Stanów Zjednoczonych oraz NCSC z Wielkiej Brytanii ostrzegają o szybko rosnącej liczbie infekcji szkodliwym oprogramowaniem QSnatch. Jak wynika z danych, malware wykryto już w ponad...- dobreprogramy -
- Temat
- działa malware qnapie
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Aktualności z branży i informacje prasowe
- M
Pomoc Nic nie działa stabilnie
Witam, posiadam serwer już z 2 lata i przez cały ten okres są z nim tylko problemy co chwilę coś się wysypuje i nie idzie się do niego dostać po czym zmienia zdanie i działa... Mam wrażenie, że całe to oprogramowanie to jest jak by na kolanie robione... Niby proste kreatory bez specjalistycznej...- mehegroth
- Temat
- działa nic
- Odpowiedzi: 59
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- I
Pomoc Chrome przestało działać
Cześć Mam taki problem, że przeglądarka CHROME przestała się uruchamiać. Klikam myśli i nic. Po aktualizacji do obecnej wersji dalej nie działa. Przestała chwilę wcześniej. Usunięcie i ponowna instalacja nie pomogła. Firefox działa.Chciałbym żeby chrome działało mi ponownie.Proszę o...- inkluz
- Temat
- aplikacje chrome color działa hybrid station
- Odpowiedzi: 8
- Forum: HD Station, Kodi i wyjście HDMI
Pomoc Kosz
Nie mogę włączyć Kosza dla Folderu Współdzielonego. Funkcja jest wyszarzona. Wyłączyłam i włączyłem kosz - nic nie pomogło. Proszę o pomoc.Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Model serwera: TS-253Be- jAZZ-MAN
- Temat
- color działa kosz można qsync
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Exfat nie działa
Witam nie działa licencja exfat kupiona na qnap. Ktoś miał podobne problemy ?licenja kupiona , aktywna, widoczna jest w nasie ale po podłączeniu dysku pisze ze mam wykupić licencje i nie działa jako exfat / jest nie widoczny nośnikNas ts469l Firmware 4.3.4- djwhite1988
- Temat
- działa exfat
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Kompatybilność dysków i urządzeń peryferyjnych
Pomoc Emby - dodanie biblioteki
Macie może pomysł jak w serwerze Emby dodać bibiotekę znajdującą się na innym serwerze w tej samej sieci? NFS jest chyba niewspieranie, a po SMB też nie mogę nic dodać.- zgoneq
- Temat
- dodać działa emby folder restarcie
- Odpowiedzi: 34
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- D
Pomoc QNAP TS-251 nie widać w sieci
Cześć wszystkim! Mam problem z qnapem, próbowałem szukać rozwiązania, ale na próżno. Urządzenie jeszcze wczoraj działało normalnie, dziś nagle przestało być widoczne w Qfinderze. Po resecie zrobiłą się dyskoteka na nim... Dioda statusu w ogóle się nie świeci, dioda lan miga na pomarańczowo...- david_963
- Temat
- działa qnap qnap ts-251 ts-251
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Dobra kamerka do domu.
Witam,Poszukuję dobrej kamerki z dużą rozdzielczością, oraz możliwością połączenia ją z qnap poprzez wifi. Chciałbym aby kamerka posiadała mikrofon oraz głośnik.Może ktoś z was doradzi która wybrać.- *ARCZI*
- Temat
- działa
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Monitoring NVR: QVR Pro, QVR Elite, Surveillance