Jaki czterodyskowiec na Intelu

Ja poszedłem w tego NASA bo mocy od groma, do tego dużo mam VMek więc mi on odpowiada. Mocy pod dostatkiem.
 
Hm, tak czytam i czytam i chyba skończy się na 6 kieszeniach (jeszcze nie wiem których) zamiast 4. Różnica niewielka, a na start lepszy procek i pamięć ;)

Niestety trochę wypadłem z nowości jakie w tej chwili są dyski 3,5 na topie? Ostatnio kupowałem WD Red, ale pewno coś się już zmieniło ;)
Drugie pytanie dotyczy SSD. Ponieważ teraz to będę miał kieszeni pod dostatkiem to chyba pójdę w opcję ssd na system i cache. Czy robić to na jednym podzielonym dysku czy na dwóch osobnych? No i jakie dyski ssd są w tej chwili "właściwe" dla qnapa?
 
Rozwlekłość Twoich wypowiedzi mnie przytłacz
Nic nowego :p
zapytaj sie kolegi @Ice jak sie spotkaliśmy face2face

nie wypowiadam się od HDD bez konkretnego modelu ... sprawdź tylko czy nie są to dyski SMR - Co to są dyski twarde PMR i SMR? - S Centrum wiedzy
 
zapytaj sie kolegi
20245.jpg
@Ice jak sie spotkaliśmy face2face

Bo i oczym gadać jak wszystko jasne ;)

nie wypowiadam się od HDD bez konkretnego modelu

672N, co zrobić, taki lajf ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: Gregor
Ja polecam WD Elements - w środku WD White label - dyski klasy enterprise, szybkie i niezawodne.

Dziękuję

537.jpg
@Gregor poza tym wydłużasz sobie gwarancje do 5 lat - a jak padnie to dostajesz wersję X i po sprawie :)

Tę gwarancję to jak się ogarnia? Jest w standardzie/za dopłatą/trza się zarejestrować gdzieś?
Za dopłatą na stronie qnapa. Masz 9 miesięcy od zakupu na rejestrację i wykupienie.
 
  • Lubię to
Reakcje: Gregor
Mam jeszcze pytanie o pamięć, bo chyba od razu będę chciał ją powiększyć. Co tam najlepiej dać?
 
Niestety ale tutaj nie ma 672N
QNAP NAS TVS-672N-i3-4G

W zasadzie nigdzie go nie mogę namierzyć. Pozostaje 672X lub 672XT ;(
 
Dzwoniłem. Kazali napisać maila z pytaniem o dostępność. Napisałem i czekam
 
Dzwoniłem. Nie mają ;(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TVS-672XT
  2. 672XT
  3. wd gold
  4. zmiana systemu
  5. 364
  6. bios
  7. Tvs-672x
  8. pasta