Jaki QNAP dla małej firmy.

krzycho1989

Passing Basics
Beginner
28 Lipiec 2018
15
2
3
34
Czyżowice
lindom.pl
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć, poszukuję serwera NAS dla małej firmy, minimum 4 dyskowy.
Założenia są takie:
Opcja 1: urządzenie na 4 dyski: - 1 dysk SSD na system + 2 dyski WD red na dane + 1 dysk na obraz z ewentualnych kamer
Opcja 2: urządzenie na 6 dysków lub więcej: - 2 dyski SSD na system + 2 dyski WD red na dane + ewentualne kolejne dyski duże na zapis z kamer.
Najlepiej żeby urządzenie szło podpiąć pod UPSa

Jeżeli chodzi o budżet, to przede wszystkim ma to chodzić płynnie bez przycięć jakichś. Cena ma być adekwatna do jakości, przy czym nie chcę zapłacić za to milion dolarów, ale wolę troszkę dopłacić i mieć sprzęt na lata niż przyoszczędzić 500 złotych i później żałować.
Kwestia dysków to już inna bajka.

Puki co patrzałem po wstępnym rozpoznaniu natrafiłem na TS-451-8G i TS-932px-4G.

Czekam na propozycje najlepiej poparte argumentami.

Dzięki!
 
451 to tylko dual core, i 1Gbit porty. 932px to znowu ARM i 2,5Gb LAN i możesz mieć problemy z aplikacjami.
Jaki w ogóle budżet masz ?
Szukaj min 4 core'y i porty LAN 2,5Gbit jak do firmy.
Ps. @Ice właśnie wypisał te które też chciałem podać jako przykłady
 
Dziś wybór powinien być taki:
1. TS-453D -> budżetowo, a bardzo dobrze
2. TS-464-> krok naprzód, ale cenowo mocno w górę (ostatnio na Amazonie był za 2500)
3. TS-473A -> AMD 4c/8t ale drogo.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
3000 nie orbi na mnie wrażenia ale pytanie czy jest sens dopłacać z kolei do tego TS-473A?
A może jakieś propozycje na więcej niż 4 HDD?
 
Jasne.
TVS-1288X +128GB ECC DDR4 :)
Łatwiej będzie jak powiesz do czego to ma służyć.
 
  • Love
Reakcje: Kamil84
Funkcja: trzymanie na tym danych zamiast na laptopach, możliwość zdalnego dostępu do danych np. przyez Qfile i opcjonalnie przyszłościowo zakup do tego jakiejś kamerki którą da się do tego podłączyć żeby QNAP zapisywał tam obraz z kamer.
Widzę że te TS-464 i TS-473A mają miejsce na dyski M2 co jest plusem bo na tym można sobie system postawic i mniec 4 dyski wolne 2 na dane + 2 na kamery.
 
Poszedł bym w 6 zatokowe.
664 lub 673A, a jak wysoka cena - wystarczy 653D.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
no to raczej TS-464 bo nowszy
system na M2 - spoko
dane w RAID1

praktycznie wszystkie QNAPy mają wsparcie dla UPSów z USB - temat poruszany co 2 tygodnie na forum - szukanie NIE BOLI !

co do kamer, kup sobie rejestrator i będzie spokój.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Z kamerami się nie zgodzę - Q jest w porządku w tym temacie. Nie mam zastrzeżeń.
 
fajnie - wole osobne urządzenie , przynajmniej nas nie rzeźbi dyskami
a jak przybędzie kamer to nie trzeba kolejnej licencji kupować
 
Niestety NVR są słabe - mocne ograniczenie przepustowości. Ja co prawda rozwiązuję to inaczej - skalowalne, ale to rozwiązanie już droższe i profi.
 
Zastanawiam się nad 664-4G, TS-673A-8G, TVS-675-8G. Różnią się głównie procesorami, jedynie 664-4G pamięcią ale mozna ją rozszerzyć do 16GB w razie czego, więc pominąłbym to. ędę tam głównie zgrywał pliki, pracował na nich (word, excel, PDFy) obrabiał grafikiw programach takich jak np sketchup. Czy jestmożliwe, że odczyłbym różnicew pracy pomiędzy tymi trzema procesorami? Warto dopłacać? Powiedzmy, że jednocześnie będzie pracowało na dyski 7 osób.
 
675 chińskie CPU, mam wydajnościowo nie powala.
664 klasyczny intel entry level
673a dobre AMD 4c/8t.
Każdy wybór będzie dobrym z 664 i 673a. Ja bym wziął AMD ze względu na fajne CPU.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 473A
  2. TS-473A
  3. czy 673a
  4. zakup nas
  5. usb 2.5gbit
  6. kamery
  7. ts-453d
  8. 673a
  9. TS-932px
  10. Qnap TS-473a
  11. jaki dysk ssd do nas
  12. 1288X
  13. wybór S
  14. 473A RAM