Pomoc Malware i qnap

nie chcę Cię rozczarować Panie Administratorze ale z wiekiem będzie gorzej
oczywiście ! nie znasz tego ?

a1.bp.blogspot.com__l_8eNpAHrhQ_VEDWtLXPQTI_AAAAAAAAYpU_D1j2o_0f2a0158ba557410a9fdb5d45a8a4d11.jpg


merytorycznie w wuj... dobrze, że sprzedałem qnapa
okej i co dalej ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Czy ktoś z was dostał informację jaki jest stan wykrytego ataku? Czy będzie jakiś komunikat? Jakie dane zostały wykradzione, itd..? Na Help Desk dostałem informację o MR że praktycznie zostaje już wydany... Na każdy inne moje pytanie brak odpowiedzi. I tak sobie to wszystko wisi od 2,5 tygodnia. Aż do nich napiszę ponownie.
 
@Damian to nic nie da - dostaniesz zwrotkę już a chwilkę ...

Czy to jest normalne że nie mogę pobrać nowego softa 4.3.5? Moje urządzenie twierdzi ze ma najnowszy soft ?
Jak wymusić mu aktualizację ?
 
Nic na siłę. Uruchom ponownie NAS i jak wyskoczy okno że jest aktualizacja to ją zainstaluj. Po za tym nie ma pośpiechu z QTS, nic znaczącego nie zmienia w aspekcie o którym mówi temat. Co prawda ma narzędzie które Ci mówi w którym miejscu należało by zwrócić większa uwagę na bezpieczeństwo.
 
@Damian to nic nie da - dostaniesz zwrotkę już a chwilkę ...

A ja się łudzę, że jak popatrzą na ilość maili (szkoda, że to spada na jedną osobę z HD) to pomyślą o gruntownej zmianie architektury systemu - nie uruchmianie aplikacji które tego nie potrzebują na root'cie, dołożenie sandbox'ów itp, itd. Jakoś mało mnie iteresuje nowa apka która będzie pokazywała 'czerwone słoneczka' przy sile hasła, domyślnym ustawieniu portu ssh, itd. Może zamiast tego skupią się na poprawie już istniejących aplikacji.
 
Niestety Qnap nie poprawia aplikacji które już są, tylko tworzy nowe. Taką politykę zauważyłem. Nowe aplikacje od Q są naprawdę fajne, nie zmienia to faktu że czekam już 2 rok na zmianę PhotoStation =P.

Co do aplikacji zabezpieczającej, jest tak jak mówisz, tzn. pokazuje co warto zmienić, ale nie zwiększa bezpieczeństwa. Dziwne tylko że osunęli to w oficjalnej wersji oprogramowania, albo go nie widzę.
 
  • Lubię to
Reakcje: GoRo33

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. aktualizacja przez konsole