Download [Stable] QTS 4.4.2.1270 build 20200410 | ARM & x86

nie da sie go jakoś z usb odpalic ? i wgrac właściwy firmware ? dostep do biosu jest
 
U mnie zdechlo, Nas odpala ale jest zainicjalizuj Smart install na ekranie, Qfinder widzi ale nazwa nasa jest inna niz przypisałem, po reset factory setting nadal nie staruje tylko chce reset factory settings lub inicializacje, wiec pewnie dane poszly sie **** :( A mowili jak cos dziala nie aktualizuj, cos mozna z tym zrobic ?
 
przy starcie dioda lan mruga (na ekraniku napisy przelatują typu hardware inicjacjion) - diody z tylu mrugają. gdy pojawi się napis booting (i na ekranie monitora równocześnie starting) dioda LAN się wyłącza (to samo z tyłu) . i tak sobie egzystuje. mam podpięta klawiaturka i numlock czy capslock działa. Qfinder nie widzi go. oczywiście wystartowany bez dysków (ale z dyskami wcześniej zachowuje się tak samo)
Jak tak miałem, stawiałem NAS od nowa. Dane nie znikły, ale nie umiałem zainstalować QTS, więc wrzuciłem wszystko na nowo i znów konfigurowałem wszystko. Kopie miałem na innym dysku danych wrażliwych.
 
Ja aktualizowałem przez Qfinder - mieliło aktualizację z pół godziny, wkurzyłem się i na siłę wyłączyłem NAS-a (TS 253 B). Na szczęście po ponownym uruchomieniu działa i jest nowa wersja. Wczoraj przez przeglądarkę też próbowałem i tylko mieliło z pół godziny i nie było nowej wersji po wyłączeniu na siłę i ponownym włączeniu. Dobrze że się uruchomił, ale znów ta synchronizacja i mielenie dysków, czy tego nie można jakoś wyłączyć?
 
Co to za sprzęt, który strach aktualizować?

Poprzednia (została wycofana) wersja aktualizacji uszkodziła funkcję Szybkiego Kopiowania przez przedni port USB.
Teraz takie cyrki! :wyglupy:

Mam nadzieję, że programiści się nie pochorowali na chińską grypę.


Używam QNAP od niedawna, na początku było zachwycenie (L) możliwościami, jednak teraz zastanawiam się powoli nad tym czy to był dobry zakup (U) :gowno2: :-( Całą sytuację ratuje wsparcie, na którym odpowiedź jest realizowana faktycznie w ciągu 1 doby.

Przypomina mi się sytuacja, której byłem świadkiem kilka ładnych lat temu... Gość odbiera naprawiony laptop z serwisu, a serwisant mówi:
"Komputer jest naprawiony, tylko proszę na nim nie grać." :s
 
Nie doczytałem, że trzeba aktualizować z pliku.
Pierwszy raz zdarzyło mi się w Qnapie, że miałem błąd - out of memory...
Po 5 godzinach i 2 restartach poradził sobie.
Porażka

Nie jestem pewny, czy to jest dobry pomysł, aby domyślne hasło admina to był mac adres karty sieciowej!
 
Pierwszy raz zdarzyło mi się w Qnapie, że miałem błąd - out of memory...
Tak teraz zwróciłem na to uwagę u mnie też był taki komunikat.
Na dodatek znika mi ikonka Plex-a z zasobnika po najechaniu na nią myszką i wyłącza się proces Plex.
 
Nie jestem pewny, czy to jest dobry pomysł, aby domyślne hasło admina to był mac adres karty sieciowej!
Lepszy od admin/admin !

Masz lepszą propozycję ? Słuchamy :)

Nadanie domyślnego hasła poprzez qfindera przez użytkownika podczas inicjalizacji i zdecydowanie możliwość usunięcia konta admina oraz przypisanie do dowolnego loginu i hasła - ale to chyba marzenia :-(
 
nie realne dla qnapa - za dużo problemów powstaje na etapie przygotowania obrazu do instalacji
 
Lepszym rozwiązaniem jest nie instalować nic.
Nie jestem pewny, czy to jest dobry pomysł, aby domyślne hasło admina to był mac adres karty sieciowej!
Lepszy od admin/admin !

Masz lepszą propozycję ? Słuchamy :)

Nadanie domyślnego hasła poprzez qfindera przez użytkownika podczas inicjalizacji i zdecydowanie możliwość usunięcia konta admina oraz przypisanie do dowolnego loginu i hasła - ale to chyba marzenia :-(
To u konkurencji działa.
 
Weź przeprowadź inicjacje a później się odzywaj. Definiuje się haslo.
Proszę...
upload_2020-4-15_9-46-59.png


Następnym razem ban za wprowadzanie użytkowników w błąd.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. optimal QTS
  2. exdr
  3. mongod
  4. ts-231p firmware
  5. sprawdzanie wolumenu
  6. TS-231P