Nowy QNap z możliwością podłączenia SQL

swierszczu

Nowy użytkownik
Noobie
25 Styczeń 2016
8
1
3
39
QNAP
TS-410
Ethernet
40 GbE
Witam,

Proszę o poradę dotyczącą zakupu QNapa jaki będzie się zadawał, który obsłuży bazę MS SQL programu Enowa i płatnik, podpiętych użytkowników do tej bazy będzie około 6.
 
do 4 tyś myślę że max 4 kieszenie, i myślę że dyski ssd będzie lepszym rozwiązaniem do pracy SQL
 
QNAP TS-453Be-2G + dodanie ramu do 4 GB ~ 2,500
UPS CyberPower UT850EG-FR - ~300 zł
2x Kingston 960GB 2,5" SATA SSD DC450R - 1200 zł , raid 0 tylko dla sql'a
1x Kingston 512GB 2,5" SATA SSD KC600 - 300 zł na system
1x Seagate IronWolf 3TB 5900obr. 64MB - 450 zł , reszta danych + kopia offline sql'a

troche ponad 4k , ale myślę że warto
 
Zastanawaiłem się jeszcze nad tymi modelami jest sens rozbudowy do 8gb ramu?
QNAP TS-451+-8G
QNAP TS-453B-8G
 
masz SQLa i zadajesz pytanie czy mało ramu ?

anaftuli.wtf_public_images_posts_2015_11_02_linux_ram_disk_hacking_wonka_ram_and_disk_meme.jpg
 
ok bez sensu pytanie masz rację,
to może inaczej jako że nie mam doświadczenia w qnapach który z tych 3 modeli polecasz
 
Dzięki za pomoc. Mógłbyś jeszcze powiedzieć czemu w pierwszej kolejności ten ts451+ w specyfikacji jak czytam to wydaje mi się że mimo wszytko ts453b ma lepsze parametry. Bo jeżeli chodziło tylko o budżet to jestem wstanie trochę go naciągnąć jeżeli lepiej by chodził sql na ts453b
 
ok rozumiem, dzięki za pomoc w takim razie i zakupie ts451+
 
Witam, mielibyście gdzieś pod ręką jakiś manual do postawienia MSSQL na Qnapie ?
Chciałbym uruchomić serwer MSSQL na potrzeby Inserta GT.
 
Dziękuję za pomoc w temacie - zasiadam do przesłanej lektury :]
Pozdrawiam.
Z czystej ciekawości :
- dlaczego podczas tworzenia nowego Container o nazwie Portainer-1 w "Container station" (46 sek filmu) - przydzielono mu zasoby na poziomie tylko 20% proca i tylko 512 mb ramu ??
Chodziło tylko i wyłącznie o test, czy akurat ten Container nie potrzebuje więcej.
Kolejny który się utworzył z przydziału ma możliwość wykorzystania max proca i max ramu....
 
- dlaczego podczas tworzenia nowego Container o nazwie Portainer-1 w "Container station" (46 sek filmu) - przydzielono mu zasoby na poziomie tylko 20% proca i tylko 512 mb ramu ??
bo wyszłem z założenia ze więcej zasobów nie potrzebuje

Kolejny który się utworzył z przydziału ma możliwość wykorzystania max proca i max ramu....
SQL lubi dużo ramu i cpu
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. płatnik