QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

A tak w ogóle to lepiej chyba będzie kupić dedykowany sprzęt do odtwarzania takich materiałów a dane ciągnąć z NAS.
Zgadzam się, wyjdzie najtaniej. Qnap ma służyć jako serwer plików, nie jako odtwarzacz. Poza tym do takiej jakości najlepiej kupić Qnapa na min i3, albo Ryzenie.
 
Zgadzam się z "przedpiścami" Dodatkowo za różnicę w kasie pomiędzy Qnap'em "żrącym" HEVC x265 a takimi, które żabią, ale radzą sobie z H264, można kupić np wspomniany Xiaomi Mi Box 4K i jeszcze zostanie kaska na dwa dość solidne HDD :). Po ponad roku użytkowania Mi Box'a 4K (a właściwie dwóch) właśnie jako odtwarzaczy plików trzymanych na Qnap'ach, uważam, że to najbardziej optymalne rozwiązanie. Warunek jest jeden - trzeba mieć solidną sieć LAN w domku, oczywiście, z AC. I wskazane byłoby, żeby Mi Box był w pobliżu urządzenia WiFi. Ale żeby z Mi nie było za różowo - mam jakiś film kodowany VC-1 od Billa G. O ile moje QNAPy żrą ten format aż miło, to Mi Box na tym formacie się tnie jak oszalały. I to na "tylko" FHD.
 
A jak wygląda sprawa i hevc x265 i serwerem plex na NAS?
Plex potrafi wyslac dane 1:1?
 
Prawdopodobnie dla was laickie pytanie ale nie moglem sie nigdzie doszukac sensownej odpowiedzi. Mam NAS od WD jest to prosty dysk sieciowy starej generacji. (Mam go ponad 5 lat) posiada usb i złącze ethernet, wiadomo po co. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego aktualne NASy maja po dwa złącza Ethernet?
 
bo w fabryce zrobienie jednego złącza eth jest droższe niż dwóch
 
Prawdopodobnie dla was laickie pytanie ale nie moglem sie nigdzie doszukac sensownej odpowiedzi. Mam NAS od WD jest to prosty dysk sieciowy starej generacji. (Mam go ponad 5 lat) posiada usb i złącze ethernet, wiadomo po co. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego aktualne NASy maja po dwa złącza Ethernet?
Proponuję poczytać FAQ - Port Trunking
Dyski są coraz bardziej wydajne i ethernet staje się wąskim gardłem, dlatego montuje się dwie i więcej sieciówek.
Kolejną sprawą jest możliwość tworzenia odizolowanych sieci Lan.
 
Penerros dzieki za szybką odpowiedź. Czyli dobrze poszukałem informacji. Ja szedłem w stronę "Link aggregation" ale widze ze to jest to samo o czym Ty piszesz.
A moze wiecie czy takie złącze hdmi 2.0 ktore potrafi przeslac 4k@60 gdy podlacze do amplitunera będzie przesyłało dzwiek bez żadnych strat. Teraz do tego używam nVidia shield. Mam podłączonego shield'a do onkyo, w kodi używam pass through i jezeli plik posiada lepsze ścieżki dzwiekowe mogę się cieszyc w domu nawet atmos'em
 
W drodze są najnowsze x53D z J4125 na pokładzie. Asustor z J4005 chwali się, że dekoduje h265 w 10bit. Jest dla mnie nadzieja, że w końcu doczekam się możliwości odtwarzania bezpośrednio z QNAPa :)
 
jasne ...
zdolność chipu
upload_2020-5-13_14-34-16.png


maksymalnie 4k w profilu main dla h265 (wiki h256), co pokrywa potrzeby rynku ~60%
upload_2020-5-13_14-36-21.png


ale mając filmy w BD które przekraczają ramy profilu 5.1 , jestes skazany na przetwarzanie programowe.

Generalnie mówiąc , jest to skomplikowane. Większość mediów powinna działać na dekodowaniu sprzętowym (jeśli ktoś dobrze napisał odtwarzacz), ale grube pliki nie zadziałają tak jak oczekujesz.
 
Mi wystarczy, że będę mógł odtwarzać pliki tego typu: Bad.Boys.For.Life.2020.MULTi.2160p.UHD.mkv to jest main 10 HEVC bitrate 47.8 Mb/s. Na forum Asustora dowiedziałem się że model AS5202T z J4005 spokojnie sobie radzi.
 
Wiem, że jest wiele urządzeń które spokojnie sobie poradzą z odtwarzaniem ale np. taki Mi Box 4k nie przekazuje dźwięku TrueHD i wyższych, po prostu po kolejnym upgrade systemu wycieli tą opcje. Amazon Fire dokładnie nie znam ale na szybko wrzuciłem w Google czy ma passthrough DTS i inne, wychodzi na to że w KODI nie ma. QNAP działa w tym wypadku bardzo dobrze.
 
Akurat Amazonowi nic nie brakuje, miałem sprzedałem bo był problem z IPTV. Niestety sprzęt nie lubi sie ze wszystkim a szkoda, bo to genialne urządzenie. Jeśli chcesz już się bawić w 4K to Nvidia, która jest "najbardziej" wspierana przez środowisko Kodi i ich programistów. Tak przynajmniej wynika z oficjalnego forum Kodi.
 
dlatego zbieram na nvidia shield pro - 1100 zł - full wypas :)
 
Amazon Fire dokładnie nie znam ale na szybko wrzuciłem w Google czy ma passthrough DTS i inne, wychodzi na to że w KODI nie ma.
Cos zle szukasz. Może sprawdzasz Firestick - nie firestick 4k.

Dobrze szukam :)

Amazon Firestick 4k:
AC3 (Dolby Digital): Yes
EAC3 (Dolby Digital Plus): Yes
EAC3 + Atmos (Streaming Atmos): Yes
TrueHD: No
TrueHD + Atmos (Blu-ray Atmos): No

No nie ważne, Nvidia shield też spoko ale to kolejne urządzenie, ja lubię minimalizm i jak tylko wyjdzie QNAP 253D to biorę na testy :) Nie byłoby tego problemu gdyby taki C9 pozwalał instalować KODI.
 
Po co się bawić w trankodowanie i tracić jakość, jak można puścić film po NFS z najprostszego NAS za pomocą urządzenia docelowego jak Egreat, Zidoo, HiMedia i najnowsze Shieldy z Kodi na pokładzie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. SONY
  2. quick sync
  3. x53A
  4. IPTV
  5. problem z odtwarzaniem filmow 4k
  6. QNAP TS-253D ssd