Pomoc Błąd dysku
Witam. Ledwo co zostałem posiadaczem Qnap i już mam dość. Chętnym do udzielenia podpowiedzi, porady itp. z góry dziękuję. Po kolei: Qnap HS-453DX-8G Dysk Seagate IronWolf Pro ST8000NE0004 SATA3 3,5" 8TB Chcę tylko korzystać z multimediów na telewizorze (zdjęcia, filmy i muzyka). Podpięcie przez...- jurek77
- Temat
- dioda dysku dziękuję
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Kilka pytań początkującego
Witam Stałem się posiadaczem serwera NAS TS-231P i mam pytanie 1. Czy serwer może leżeć na boku czy musi być postawiony na nóżkach ? 2. Podłączyłem nowy dysk do serwera i po kilku dniach pojawił się komunikat "Co najmniej jeden ze znormalizowanych atrybotow S.M.A.R.T. ma warość niższą od progu...- fido
- Temat
- color dysku może serwera
- Odpowiedzi: 28
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc NAS nie chce widzieć drugiego dysku
Sprawa nie cierpiąca zwłoki. Zamontowałem nowy dysk. Zainstalowałem system. Włożyłem drugi dysk do drugiej niszy i system go nie widzi. Mam tak jak na zamieszczonych poniżej zrzutach.Coś pemnie robię źle, ale boję się bo na tym drugim dysku mam kupę danych. Podpowiedzcie co robić, żeby...- wojtekdu
- Temat
- dysku mogę nas system
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- P
Pomoc Uszkodzony sektor dysku
Dzień dobry. Kilkanaście miesięcy temu kupiłem Qnapa i dzięki waszej pomocy krok po kroku (bo jestem amatorem w tych sprawach ) udało mi się skonfigurować Qnapa TS-251. Głównie używałem go do torrentów i PLEXA. Wczoraj niestety świeci mi się kontrolka od HDD na czerwono. Zresetowałem sytem ale...- pawelecc
- Temat
- dysku level online
- Odpowiedzi: 62
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Prośba o interpretację statystyk RAID1
Witam,Mam prośbę o pomoc w interpretacji danych z IronWolf Health Management. Mam 2 dyski 4TB w RAID1. Od czasu do czasu zaglądam na statystyki (Panel sterowania --> Sprzęt --> Pamięć masowa i migawki --> Dyski/VJBOD --> Stan dysku) i dotąd wydawało mi się, że ogólnie rozumiem co one...- vitoldo
- Temat
- color danych dysku raid1
- Odpowiedzi: 4
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- L
Pomoc Przeniesienie starej macierzy RAID do zainicjowanego na nowo TS-X53Be na SSD
Oki, kolejne pytanie. W uwalonym 253b miałem dwa dyski talerzowe spięte w RAID 1 i na nich system(tak się domyślam, bo nie ma żadnego innego dysku). Kupiłem na czas naprawy 453be, który chcę uruchomić najpierw na dysku ssd, a następnie wsunąć posiadane wcześniej dwa dyski ze starego serwera. Po...- lukaszzsch
- Temat
- dyski dysku miałem
- Odpowiedzi: 8
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- S
Pomoc Synchronizacja Jednostronna?
Hej, mam takie zapytania: Mianowicie chodzi o synchronizację...Bo tak - jeśli mam uruchomioną synch. z komputerem, jest OK, działa natomiast problem jest taki:Jest opcja w Qsync - Podczas synchronizacji nie usuwaj żadnych plików z NAS i teraz jeśli usunę plik, czy katalog z dysku komputera...- sweb
- Temat
- color dysku jeśli synchronizacja
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Dane zajmują więcej miejsca niż powinny
Cześć, wczoraj zauważyłem, że zapełnia mi się dysk. Niczego większego nie dodawałem do serwera więc sprawdziłem. Zauważyłem dziwną sprawę, QNAP informuje o zajętości 80% dysku przy czym na dysku jest tylko 64% rzeczywistego zapełnienia danych. Zauważyłem też że backup zdjęć który jest ustawiony...- nelik1987
- Temat
- dysku
- Odpowiedzi: 5
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Jak przeglądać zawartość zewnętrznego dysku EXT4
Witam Próbuję się zorientować w jaki sposób mogę przeglądać zawartość zewnętrzenego dysku twardego EXT4 na którym wykonywane są kopie zapasowe. Próbowałem na różne sposoby ale nie dało rady. PozdrawiamWersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 0361 Build 20171101 Model serwera: QNAP TS-251- bartek158
- Temat
- color dysku external station
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Jaki wolumen w QNAP ?.
Witam,W dniu dzisiejszym chciałem sformatować mój 4 TB dysk osadzony w QNAP i wgrać od nowa system. Uruchomiłem więc serwer bez dysku , po odczekaniu kilku minut wsunąłem dysk i wziąłem nową instalację systemu ustawiając nazwę serwera, hasło, godzinę itd. Zdziwiło mnie to że nie pytało jaki ma...- *ARCZI*
- Temat
- dysku system systemu wolumen
- Odpowiedzi: 18
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- F
Przedzakupowe dylematy
Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu serwera NAS. Ma być on serwerem plików w sieci domowej. Ważny jest dla mnie dostęp dla kilku użytkowników, możliwość odtwarzania filmów przez TV, zdalny dostęp przez telefon też byłby mile widziany.Patrząc na swój budżet na chwilę obecną...- Franz1906
- Temat
- dyski dysku
- Odpowiedzi: 18
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- D
Pomoc Przed sprzedażą QNAPa
Hej. Takie pytanie aby się upewnić, jeżeli sprzedaję serwer i wyjmę z niego wszystkie dyski hdd bez jakiegokolwiek czyszczenia to mam pewność, że żadne dane (logi, hasła, nazwy userów lub folderów) nie przejdą? W pamięci flash urządzenia chyba się nic nie zapisuje...Drugie pytanko już o dysk...- Damian9876
- Temat
- danych dysku raid5 tylko
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- M
Pomoc Backup dysku systemowego
Witam. Zastanawiam się jak można zrobić backup dysku systemowego tak, żeby w razie gdy dysk padnie można było włożyć nowy i przywrócić system? Wydaje mi się, że takim możliwości dają migawik, niestety można je tylko wykonywać na ten sam dysk a dysku. A mój SSD 120 GB po instalacji systemu, paru...- maciej_m
- Temat
- backup color dysku można systemu
- Odpowiedzi: 1
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- S
Pomoc Problem z dostępem do danych
Witam wszystkich,W piątek pojawił się problem z urządzeniem NAS TS-212P w konfiguracji 2x Seagate 2TB NAS w RAID1 i zostałem zmuszony wykonać recovery firmware.Urządzenie wróciło do wersji 4.0.5. Zamontowałem oba dyski i pojawił się problem ze znalezieniem urządzenia w sieci (dioda status...- slimik
- Temat
- color dysku problem recovery
- Odpowiedzi: 12
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Zaszyfrowany dysk, po każdym restarcie na nowo tworzone sa miniatury.
Witam, Po każdym restarcie biblioteka multimediów od nowa generuje miniaturki, problem dotyczy tylko pojedynczego zaszyfrowanego dysku, niestety to na nim jest b. duża ilość plików jpg. poniżej szczegóły konfiguracji. mam 3 dyski, 2x4TB skonfigurowane jako mirror, na nich jest system i cześć...- Inka21
- Temat
- color dysku miniatury może restarcie
- Odpowiedzi: 3
- Forum: QuMagie, Photo, Video i Music Station
- A
Pomoc TS-228A martwy, brak jakiejkolwiek reakcji
1. Do nowego TS-228A wsadziłem nowy jeden dysk ironwolf seagate 3TB. 2. Za pomocą QfinderPro została zainicjowana instalacja/upgrade softu do wersji QTS 4.3.4.0644 3. Następnie skonfigurowałem jako dysk pojedynczy i wolumen uproszczony. Na końcu zaznaczyłem sprawdzenie dysku pod kątem...- agamemnons
- Temat
- color dysku może ts-228a
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- B
Pomoc "plugged drive failed to work" w logu
Witam W logach otrzymuję co jakiś czas błąd "Plugged drive failed to work". Log wygląda tak:Typ Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość Błąd 2018/08/06 12:58:01 System 127.0.0.1 localhost Plugged drive failed to work. Informacja 2018/08/05...- borygo
- Temat
- błąd drive dysku localhost system
- Odpowiedzi: 8
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
- Y
Pomoc Niewidoczny dysk mssd z danymi
Witam,Nie dawno zakupiłem Qnap TS-231P2-4G, obecne oprogramowanie to 4.3.4.0569 Build 20180501. Niestety nie zdążyłem jeszcze do końca wszystkiego ustawić i mi padł komputer. W związku z tym do Slot 2 włożyłem za pomocą adaptera dysk mSATA SSD w celu przeniesienia danych. Qnap widzi dysk...- Yarkold
- Temat
- danych dysk dysku pracy serwer
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc Rozczarowanie Qnap-128A
WitamWczoraj wreszcie odebrałem swojego "wymarzonego" nasa.;) Rozpakowanie, podłączenie dysku, działanie zgodnie z instrukcją. Instalacja oprogramowania Qfinder Pro. Z tego co pamiętam pierwsze co zrobiłem to jakaś aktualizacja oprogramowania była, doszła do 95 % i się zatrzymała (komunikat o...- Gface
- Temat
- dysku qfinder zrobiłem
- Odpowiedzi: 11
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
- R
Pomoc Jak podzielić dysk
WitamKupiłem QNAPa, włożyłem 2 nowe dyski 6 TB RED, ustawiłem RAID 1, przez kilkanaście godzin trwała budowa macierzy, aktualnie gdy wejdę w dyski widzę coś takiego:Potrzebuję mieć:miejsce na backupy Time Machine miejsce na ręczne backupy miejsce na zdjęcia miejsce na muzykę część...- rmia
- Temat
- color dysk dyski dysku miejsce razie
- Odpowiedzi: 5
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache