Przy piwie TS-451+ strasznie wolny serwer

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
Czyli konsola robi sieczkę, tak jak i u mnie.
 
co za ciekawy temat :) btw MariaDB to system zarządzania relacyjna baza danych odpowiednik do MySQL wszędzie teraz jest stosowany szczególnie przy zintegrowanych pakietach webowych takich jak Wamp (masz do wyboru MySQL lub MariaDB)
 
co za ciekawy temat :) btw MariaDB to system zarządzania relacyjna baza danych odpowiednik do MySQL wszędzie teraz jest stosowany szczególnie przy zintegrowanych pakietach webowych takich jak Wamp (masz do wyboru MySQL lub MariaDB)
:thumbs-up:
 
Pomógł....., przestała działać consola, generowanie miniatur, mechanizm AI, a procek trochę zwolnił.... tylko po cho....re mi serwer jeżeli nie mogę na nim trzymać trochę więcej zdjęć ..... jakaś masakra zamiast kupić dysk zewnętrzny, dwa dyski, utopiłem kupę kasy w g.... które się przegrzewa wysypuje miesiącami liczy miniatury i indeksowanie, a suport tygodniami milczy od zgłoszenia problemu....
 
Ja bym spróbował z systemem od 0 - bo nie wydaje mi się, żeby problem był z konsolą. Możesz mieć uwalone coś w systemie albo w hardware.
 
wydaje się że najzwyklej w świecie nie daje rady to nie jest serwer to jest zabawka, jak procek ma być obciążony w kilu procentach wyłącz wszystko i ciesz się z posiadania nie obciążonego cichego ładnego serwera gorzej jak mu cokolwiek włączysz zaczyna wyskakiwać z obudowy.... A mogłem kupić tylko dyski i robić archiwizacje w rajdzie na komputerze i ewentualnie czymś na zewnątrz, komputer dużo lepiej daje sobie radę z moimi zdjęciami...
choć myślę o zakupie czegoś porządnego, musze się rozejrzeć bo to coś nadaje się najwyżej do archiwizacji zdjęć z noki 6300 pod warunkiem że ni będzie ich zbyt dużo....
 
Miałem kiedyś nasa na armie i dawał rady. Jak masz czas - to od 0 go postaw i zobacz. Od tego bym zaczął. J1900 nie jest demonem szybkości, ale z takimi rzeczami powinien dać sobie rady.
 
mi serwer jeżeli nie mogę na nim trzymać trochę więcej zdjęć
zdjęcia możesz trzymać, tylko nie rób miniaturek
generalnie teraz to wiemy o co chodzi

potrzebujesz po prostu bardzo mocnego nasa - tylko nie na Celeronie , tylko jakaś i5 i i7

@Ice - zapodaj linka do tego ostatniego tematu, gdzie namówiliście kolege na nowego mocnego nasa i już robicie na nim zmiany w sprzęcie.
 
mam w nim 4 dyski, suport co chwile coś miesza a ja zgłaszam nowe problemy, i d.. zbita, zamiast zająć się pracą kombinuje jak tu nie stracić zdjęć i mieć do nich dostęp w miarę skatalogowany...
Na postawienie wszystkiego od nowa nie mam miejsca żeby zgrać z serwera wszystko :(
 
Z chęcią bym Ci pomógł, ale nie teleportuję się do Ciebie z dyskiem. Ile tych danych masz?
 
Tak mniej więcej 9 TB danych głównie zdjęcia, może w końcu ktoś wymyśli teleportacje :)
 
Zmieniałem dyski i stawiałem system na nowo.
Póki co jest ok, ale dodałem do bazy,. tylko filmy,.bez dodawania zdjęć, żeby go nie zamulić robieniem miniatur a zdjęć jest tysiące...chyba 40tys.
 
ja się poddałem i postawiłem wszystko na nowo, niby działa, ale mam dziwne akcje, nie mogę się czasem zalogować, wygląda to tak jakby ktoś przejął serwer, dopiero twardy reset przywraca sprawność, teraz mam coś takiego że qfirewall kiedyś pokazywał adresy atakujących a w ustawieniach mozna było je blokować na stałe przy założeniu 5 prób w czasie 1 min, teraz ustawienie 2 prób w czasie 60 min nie powoduje dodana adresu atakującego do listy stale zablokowanych która jest pusta.... ehhhh
 
Zainstaluj na nim Entware z repo qnap club i do tego iftop - zobacz jaki ruch masz na Qnapie - wiele się wyjaśni.
 
Dzięki, nie mam tych programów w appcenter :( wiesz może czemu qufirewall nie pokazuje juz adresów atakujących ?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qmagie
  2. MultimediaConsole
  3. ładowanie informacji
  4. 112p
  5. ffmpeg
  6. Qfile zdjecia
  7. consola
  8. lista procesów
  9. qsirch
  10. generowanie miniatur
  11. ipkg