Wiedza PiHole - QNAP

niestety film jest niedostępny już odpaliłem YT :D

Niestety dalej mam ten sam błąd. Nic nie pomaga. Nawet nadałem pełne uprawnienia dla każdego (nawet gościa) do katalogów Pihole i nic.
Udało mi się uruchomić Pihole. Po prostu nie dodawałem tych katalogów do konfiguracji. Dzięki za pomoc.
 
  • Sad
Reakcje: jerry1333
i ja się pokusiłem o postawienia pihole i zgodnie z prawem Murphiego jak coś ma się .... to stanie się to u mnie xD
zgodnie z tutkiem skonfigurowałem wirtualny przełącznik i gdy tylko kliknąłem zastosuj wywaliło mnie z QTS - po lanie nie mogę się dostać do serwera, z zewnątrz przez myqnapcloud idzie się dostać, adres przydzielony w sieci dalej jest taki jak był ale dostaje zwrotkę, że witryna jest nie osiągalna. Jakieś pomysły co mogłem zje...
 
próbowałem i nic, qfinder teraz go nie widzi :/ sprawdziłem adres jaki dostaje po lanie i też nie mogę na niego się dostać

dostałem się przez myclouda ale nie ma opcji usunięcia wirtualnego switcha
wygląda to tak (gdy wchodzę po 192.168.8.113 - to witryna jest nieosiągalna)
upload_2021-9-17_10-32-42.png
 

Załączniki

  • upload_2021-9-17_10-32-29.png
    upload_2021-9-17_10-32-29.png
    137,2 KB · Wyświetleń: 52
Widzę też masz 453d, podłącz sobie drugą sieciowke do switcha, włącz w panelu sterowania dostęp do GUI na drugim eth i sprawdź czy po LAN się dobijesz.

Stwórz może vSwitch i podłącz go do adaptera 1.
 
Tak, mam 453d i chce aby Q blokował reklamy. Zastanawiam się dlaczego nie mogę dostać się do Q skoro Qfinder go znajduje i widzi. Reset zostawiam na sam koniec jako ostateczność, obawiam się, że to tylko półśrodek bowiem jak zacznę ponownie konfigurować switcha dla pihole to wyjdzie to samo.
 
Wg załączonych zdjęć nie masz jeszcze switcha, ten co jest to jest dla samego container station (z NAT i stworzony przez aplikację). Więc stwórz od nowa switcha i podłącz go do adaptera 1 tego fizycznego może wróci ci połączenie w LAN

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
zrobiłem reset ustawień do domyślnych i pojawił się w lanie, hasło admin nie działało ale po rzuceniu okiem do user guide okazało się, że trzeba podać MAC1. Teraz robię kopię danych a potem wyczyszczę dyski i od nowa zainstaluje system i chyba wywalę migawki bo ponoć z nimi są problemy w warunkach domowych a beckup mam w 3 miejscach :) Po postawieniu systemu spróbuje na początek skonfigurować pihole
 
Dla tych co mają problemy z zakładaniem wirtualnego przełącznika (gdy robią to wg poradnika z pierwszego postu). By uniknąć problemów z brakiem dostępu do QNAP'a po kliknięciu dodaj w czasie konfiguracji wirtualnego przełącznika należy zrobić to inaczej niż na filmie. po wybraniu adaptera

upload_2021-11-14_21-13-45.png

w kolejnym kroku należy nie wybierać używaj tych samych ustawień co wybrana karta tylko wprowadzić skonfiguruj adres IP ręcznie i podać ten sam adres IP który ma adapter który wybierzecie.
upload_2021-11-14_21-16-26.png


jak nie wiecie jakie to są ustawienia można je wcześniej sprawdzić wchodząc w interfejsy wybierając dany adapter klikając w trzy kropeczki po prawej stronie i wybierając informacje
upload_2021-11-14_21-18-18.png


w poradniku jest błąd albo po prostu nie można robić tak na nowszych firmware niż ten który miał Łukasz M. z filmu. Jeśli zrobimy tak jak on to QNAP zrobi dwa switche wirtualne o takim samym nr IP jeden jest prawidłowy taki jak ten

upload_2021-11-14_21-23-47.png


a drugi ma tylko adres IP taki sam jednak w pozycjach tych poniżej wygląda to tak.

upload_2021-11-14_21-25-25.png

Dodatkowo najlepiej robić to z wyłączonym QuFirewall gdyż w tym momencie gdy ktoś korzysta tylko z jednej karty sieciowej albo ma tylko jedną np Adapter 1 to po zaaplikowaniu zmian Adapter 1 zmienia się w Virtual switch 1 i reguła ustawiona w firewallu przestaje obowiązywać. Należy wyłączyć firewalla, dodać virtual switcha w module "Siec i przełącznik wirtualny" a po zmianie edytować regułę w QuFirewall tak by zmienić Adapter 1 na Virtual Switch 1 po tych operacjach można włączyć firewalla. U mnie zmieniałem akurat adapter 2 na Virtual Switch 1.

upload_2021-11-14_21-31-40.png

Ja niestety mam problem z tym kontenerem. Po instalacji i próbie przejścia do interfejsu www mam błąd
[ERROR] File not found: /etc/pihole/setupVars.conf
Plik oczywiście jest (tzn widzę go w /Container/Pihole/pihole)
Niestety "wujek" mi nie pomógł. Jakby mógł mi ktoś pomóc z tym problemem to z góry dziękuję.

Co do tego problemu dzieje się tak gdy mamy włączoną tą opcję

upload_2021-11-14_21-40-10.png


i przy włączonej tej opcji założymy katalogi jak na poradniku oraz zainstalujemy dockera pihole. Niestety to nie działa razem i wyskakuje ten komunikat gdy próbujesz się dostać do www pihola. By zadziałało trzeba:
- odinstalować pihola
- usunąć obraz pihola
- wywalić wszystko z katalogów założonych wg poradnika.
- odznaczyć opcje powyżej
teraz trzeba zainstalować pihole wg poradnika i wszystko będzie działać.

Tak btw czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem, by pihole działał z włączoną opcją zaawansowane uprawnienia folderu?
Da się jakoś dodać uprawnienia dla tego kontenera do tych katalogów?
 
czy ono jest cały czas takie samo czy zmienia się za każdym razem po uruchomieniu dockera?
stałe, na 90% jest to admin , czy wyłączyłeś konto admina ? :>

czy exportowane foldery z tutoriala, są edytowalne dla admina ?

oczywiście wyłączyłem konto admina :) wyłączyłem zaraz na początku wiec dodane foldery sa utworzone przez innego użytkownika. Ma do nich pełen dostęp grupa administrator. Musiałbym sprawdzić to jeszcze raz bo wyłączyłem opcję zaawansowane uprawnienia folderu jednak docelowo ma być uruchomiona.
 
pytanko mam do osób mądrzejszych xD zmieniłem dostawcę neta (w końcu mam światło) i dostałęm router od dostawy (chyba trzeba go będzie zmienić bo nie mogę się dostać do jego ustawień) ale wracając do pihole - czy to możliwe, że pihole blokuje mi dostęp do qnapa? po zmianie routera, wykryłem nas za pomocą qfindera i mimo to nie mogę się do niego zalogować. Czyżby trzeba było zalogować się na starym AP i wyłączyć pihole a potem od nowa je skonfigurować???
 
Pihole nie powinien blokować dostępu do Qnapa. On działa w sieci lokalnej, więc nie należy do blacklist itd. Sprawdź qufirewall.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pihole
  2. adguard
  3. pi-hole
  4. watchtower
  5. portainer
  6. sieć i przełacznik wirtualny błąd
  7. wirtualny switch
  8. repozytorium
  9. run script
  10. docker status
  11. pi hole
  12. beckup
  13. servfail